امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۹:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109428
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در این دوره از جشنواره کشور ارمنستان با نمایش «داستان یک گرگ» حضور  خواهند داشت. این نمایش توسط کمپانی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در این دوره از جشنواره کشور ارمنستان با نمایش «داستان یک گرگ» حضور  خواهند داشت. این نمایش توسط کمپانی «میموس» به ایران آورده می‌شود. نویسنده وکارگردان این اثر نمایشی «نونه جرباشیان» بوده و این نمایش برای گروه سنی کودک روی صحنه خواهد رفت.

داستان این نمایش درباره گرگی، تنها، خسته، غمگین و بخصوص گرسنه ای است که نمی‌تواند شکار کند، و آرزو می‌کند.

بر اساس اعلام دبیرخانه، همچنین کشور صربستان نیز با نمایش «آن دور‌ها» در این دوره از جشنواره حضور دارد. این نمایش نیز توسط کمپانی نمایش عروسکی «باج کاملا» و به نویسندگی وکارگردانی «آملا واسنویچ» اجرا خواهد داشت.

این نمایش داستانی عاشقانه راجع به مردی است که برای پیدا کردن عشق زندگیش به سفر می‌رود و در راه به همه شهرهای صربستان سفر می‌کند.

* همه کودکان به جشن عروسک‌ها دعوت می‌شوند

بنابراین گزارش، هنگامه مفید هنرمند پیشکسوت تئاتر و رییس انجمن نمایشگران عروسکی خانه تئاتر که با همراهی میترا کریمخانی این کارناوال را برنامه ریزی کرده است، همه هنرمندان و علاقه مندان تئاتر عروسکی را دعوت کرد که با عروسک هایشان در این کارناوال شرکت کنند.

وی همچنین گفت: انجمن نمایشگران عروسکی خانه تئاتر به عنوان صنف هنرمندان تئاتر عروسکی از سوی ستاد برگزاری جشنواره تئاتر عروسکی، مسئول برگزاری کارناوال افتتاحیه شده است.

مفید اضافه کرد: ما برای برپایی این کارناوال از همه هنرمندان تئاتر عروسکی حتی آنهایی که در این دوره از جشنواره شرکت ندارند، دعوت می کنیم همراه با عروسک هایشان در این کارناوال شرکت کنند. همچنین از تمام خانواده‌ها هم دعوت می‌شود با کودکان و عروسک‌هایشان ما را در این جشن، همراهی کنند.

این هنرمند پیشکسوت تئاتر با اظهار تاسف از وضعیت غم انگیز کودکان غزه افزود:  هر فاجعه ای که برای کودکان در هر نقطه ای از جهان رخ دهد، ما را آزار می دهد چراکه بخشی از احساسات هر هنرمندی متعلق به کودکانی است که قرار است در آینده مخاطبان آثار ما باشند. به همین دلیل در کارناوال افتتاحیه چندین شعار را برای حمایت از کودکان بر پلاکاردهایی نمایش می دهیم تا هم­پیمانی خود را با این کودکان نشان دهیم.

مفید افزود: در کارناول عروسک ها شعارهایی همچون«آسمان عروسک‌ها آبی است،« آرزوی عروسک‌ها، جهانی است پر از صلح و آرامش برای کودکان»،«با آروزی آشتی لبخند بر لب های کودکان غزه» و« دنیای کودکان شایسته جنگ و خشونت نیست» در قالب پلاکاردهای مختلف نمایش داده می شود.

نویسنده نمایش نامه«ملی» اضافه کرد: این کارناوال هم مانند دیگر مراسم های آیینی ماست و زمانی که خانم برومند دبیر جشنواره پیشنهاد برگزاری این کارناوال را داد، خیلی احساس غرور و لذت کردم چون نمایش های جشنواره در سالن هایی با ظرفیت های محدود اجرا می شود و تعداد مشخصی این آثار را می‌بییند اما با برگزاری کارناوال عروسک ها، مخاطبان بسیار گسترده‌تری امکان همراهی با جشنواره را پیدا می کنند و ما بسیار خوشحال می شویم که کودکان بیشتری در برنامه شاد عروسک ها شرکت داشته باشند.

به گفته وی، کارناوال عروسک ها ساعت 17 روز شنبه 22 شهریور ماه از مقابل خانه عروسک واقع در خیابان فلسطین آغاز می شود و هنرمندان نمایش عروسکی با همراهی عروسک هایشان در حیاط تئاتر شهر گرد هم می آیند.

هنرمندان  و تماشاگران نمایش عروسکی بعد از پخش سرود ملی در حیاط تئاتر شهر، به سالن های تئاتر می روند تا تماشاگر نمایش های اولین روز جشنواره باشند.

پانزدهمین جشنواره بین المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک به دبیری مرضیه برومند از 22 تا 29 شهریور در تهران برگزار می‌شود.
انتهای پیام/ ا

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها