امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۰:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109452
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آئین اختتامیه طرح بزرگ قرآنی 1448 بعد از ظهر امروز در مرکز همایش‌های ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آئین اختتامیه طرح بزرگ قرآنی 1448 بعد از ظهر امروز در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد.

در این مراسم علی دارابی طی سخنانی با اشاره به جذب 12 میلیون مخاطب در طرح 1448 طی چند سال اخیر گفت: طرح قرآنی 1448 با همت معاونت سیمای جمهوری اسلامی در سال‌های اخیر در حال برگزاری است و این نهضت قرآنی طی سال‌های اخیر توانسته بیش از 12 میلیون مخاطب جذب کند و امیدوارم این کار به عنوان باقیات‌الصالحات برای همه ما نوشته شود.

طرح 1448 کارنامه خوبی دریافت کرده است

وی با اشاره به مشارکت نهادهای مختلف در طرح 1448 گفت:‌ این برنامه با همکاری معاونت سیما و نهادهای مختلف طی ماه‌های اخیر برگزار و کارنامه خوبی هم کسب کرده است. باید بگویم در این زمینه هر چقدر کار کنیم گام‌های اولیه‌ای است که برداشته‌ایم و باید سیاست‌ها و انتظارات را مبتنی بر اصل قرآن راهبری کنیم.

دارابی با اشاره به تولید برنامه‌های قرآنی در همه شبکه‌های سیما گفت: ‌برنامه‌های ما فقط مربوط به شبکه قرآن نیست و در همه شبکه‌ها مشغول تولید برنامه هستیم و در شبکه‌های مختلف از صبح تا شب برنامه‌های متنوع معارفی تولید و پخش می‌شود. البته ما برنامه‌های پربیننده را شناسایی و آنها را تقویت می‌کنیم و علاوه بر آن اثرسنجی برنامه‌ها را هم در دستور کار داریم.

اصل وحدت در تولید برنامه‌ها درنظر گرفته شود

معاون سیمای جمهوری اسلامی با اشاره به ضرورت در نظر گرفتن اصل وحدت در تولید برنامه‌ها گفت: باید اصل وحدت در تولید برنامه‌ها مدنظر قرار گیرد و از طرح مباحث اختلاف‌انگیز پرهیز شود و در این رمینه برنامه‌های جذاب برای پاسخگویی به شبهات به گونه‌ای طراحی شود که کاملاً برطرف کننده پرسش مطرح شده باشد.

تولید برنامه در پاسخ به برنامه‌های ماهواره‌ها در دستور کار رسانه ملی

وی از تولید برنامه‌هایی در پاسخ به برنامه‌های مختلف ماهواره‌ای در صدا و سیما خبر داد و گفت: تلاش ما این است که برنامه‌هایی را در پاسخ به برنامه‌های ماهواره‌ای که ایمان جوانان ما را نشانه گرفته‌اند، بسازیم. البته کارشناسان ما همه این گونه برنامه‌ها را ارزیابی و با اعمال سخت‌گیری در حوزه قرآن و معارف برنامه‌های ضعیف را شناسایی و مشکلات آن را رفع می‌کنند.

توجه معاونت سیما به حوزه قرآن و معارف

دارابی توجه به حوزه‌های قرآنی و معارفی را از اولویت‌های کاری معاونت سیما بیان کرد و گفت: امسال در معاونت سیما برنامه‌های متعددی در این زمینه تولید شده و ما امسال را سال معارف و قرآن اعلام کردیم. و در تخصیص بودجه‌ها هم این موضوع در دستور کار قرار گرفت.

راه‌اندازی شبکه قرآن2 در دستور کار رسانه ملی

معاون سیمای جمهوری اسلامی از انجام مطالعات برای راه‌اندازی شبکه قرآن2 خبر داد و گفت: مطالعات راه‌اندازی شبکه قرآن2 به زبان‌های انگلیسی و عربی انجام شده و امید است مقدمات راه‌اندازی آن هر چه سریع‌تر و این شبکه بتواند در عرصه جهانی فعالیت بیشتری داشته و خدمات ارزنده‌ای را ارائه و معرفی کند.

انتهای پیام/ م.ا

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار