امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۰:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109461
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۰۸
تعداد بازدید: 85
*کیهان «ما می توانیم هر دشمنی را به چالش بکشیم» عنوان تیتر یک روزنامه کیهان از سخنان روز گذشته رهبر معظم انقلاب در دیدار با دست اندرکاران حج ...

*کیهان

«ما می توانیم هر دشمنی را به چالش بکشیم» عنوان تیتر یک روزنامه کیهان از سخنان روز گذشته رهبر معظم انقلاب در دیدار با دست اندرکاران حج بود.

روزنامه کیهان همچنین برای اظهارات روز گذشته رئیس جمهور در جمع ایثارگران مشهد مقدس عنوان «بی حجابی میراث شوم خاندان پهلوی است/ نمی گذاریم خودنمایی کند» را انتخاب کرده است.

سرمقاله روزنامه کیهان نیز به قلم محمد ایمانی و با عنوان «خط ارتجاع و نظم جهانی تازه» نوشته شده است.

در این یادداشت با اشاره به تلاش های دنیای غرب برای استعمار دیگر کشورها، آمده است: مسئله تحریم‌ها و فشار اقتصادی نیز بخشی از جنگ گسترده میان ما و بلوک آمریکاست. بنابراین اگرچه باید برای هجمه دشمن در این جبهه تدبیر کرد اما نباید همه جنگ یا همه موازنه قدرت میان طرفین را به این جبهه فروکاست؛ چنان که ماشین عملیات روانی دشمن القا می‌کند.

در ادامه این یادداشت آمده: سوال مهم‌تر از افراد خوش‌باور این است که آیا تحریم‌ها چه جدید باشد و چه قدیم، فلسفه خوش‌گمانی این جماعت به اینکه بشود با آمریکا «اعتمادسازی» کرد را به چالش نمی‌کشد؟ به عبارت دیگر مسئله این است که این دوستان باید بتوانند به آمریکا اعتماد کنند اما آمریکا در همین دوره اعتمادسازی- نامزدی!- صادقانه اصرار دارد اعلام کند که جز دشمنی و بدعهدی و زورگویی، اخلاق دیگری را نمی‌شناسد.

روزنامه کیهان در صفحه داخلی و در ستون اخبار ویژه خود در مطلبی با عنوان «اصلاحات نمرده چون هیچ وقت زنده نبود!» نوشته است: فرارو در تحلیلی نوشت: اصلاح‌طلبان پس از جهد فراوان برای بازآفریدن دوم خرداد 1376 و یک 22 خرداد 88 که جز حصر و حبس و تبعید و محرومیت از محرمیت نظام برای آنان ثمری نداشت. متأسفانه با پایان انتخابات 92، به آهستگی موعد حبس نیروهای اصلاحات نیز به سر رسید و یکی یکی آزاد شدند. رأی مردم نیز اعتماد به نفس به یغما رفته را به این سیاستمداران پر اشتباه بازگرداند و شد آنچه نباید می‌شد؛ اصلاح‌طلبان سیاست‌ورزی را آغازیدند! اما بی‌تردید تکرار تاریخ، این بار کمیک خواهد بود. دوم خرداد به تراژدی احمدی‌نژاد انجامید، هیچ عجیب نیست برایم که سرنوشت دولت روحانی به یک کمدی بیانجامد.
همچنین در مطلب دیگری در همین ستون با عنوان «خودم وزیرم، شوخی کردم... نیستم!» با اشاره به اظهارات نجفی که ابتدا گفته بود به عنوان وزیر معرفی می شود ولی بلافاصله گفته بود که در این مورد شوخی کرده است،‌نوشت: این سؤال مطرح است که آیا بیماری قلبی آقای نجفی که مانع از تصدی مسئولیت سازمان میراث فرهنگی می‌شد، مشکلی برای مدیریت یک وزارتخانه حساس و پرمسئولیت ایجاد نمی‌کند؟ ثانیا آیا عوامل عدم اعتماد مجلس به وی که ریشه در عدم مرزبندی صریح نجفی با فتنه‌گران دارد، برطرف شده است؟ در حقیقت معرفی نجفی نوعی مقابله‌جویی با مجلس است حال آن که نمایندگان مجلس به تأسی از رهبر معظم انقلاب توقع دارند روند امور در وزارت علوم اصلاح شود.

*آرمان امروز

روزنامه آرمان امروز تیتر یک خود را به پوشش سخنان انتقادی دیروز رئیس‌جمهور به گشت ارشاد اختصاص داد و تیتر «مریضی با دیوار، ون و فیلترحل نمی‌شود» را برگزید.

روحانی دیروز در مشهد و در جمع مردم گفت: باید اول معروف را درست کنیم؛ باید برای مردم توضیح داده و شرح دهیم؛ در عصر و دنیای ما، راهی جز اقناع نسل جوان نداریم؛ با زور نمی‌شود بیاییم اینجا یا آنجا را ببندیم، نمی‌شود؛ دو چیز یاد گرفته‌ایم دیوار و فیلتر که فکر می‌کنیم با این حل می‌شود.

«چه سودی از جنگ سرد با عربستان برده ایم» عنوان مطلبی در صفحه نخست این روزنامه است که با بی بدیل خواندن شم و شان سیاسی هاشمی رفسنجانی  به بازخوانی سخنان او در خصوص رابطه ایران و عربستان پرداخته است.

رئیس‌مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: حاکمان هر دو کشور باید توجه داشته باشند که روابط این دو کشور باید بسیار فراتر از معادلات سیاسی باشد. جنگ سرد دولت‌های ایران و عربستان باعث دلسردی مسلمانان و موجب هدررفتن سرمایه‌های مسلمین می‌شود.

احمد شیرزاد در یادداشتی در این روزنامه با تیتر«نمایندگان به کدام سو می‌روند» می گوید که اگر در میان اصولگرایان اختلافی پیش آید لزوما به سود اصلاح طلبان نیست و نباید چشم امید زیادی به رفتارهای اصلاح طلبانه از سوی اصولگرایان داشت.

شیرزاد با فرض این مطلب که اصولگرایان از روحانی انتظار دارند که زیر بار خواسته های آنان برود می گوید: به هر حال خود اصولگرایان می دانند که روحانی فردی نیست که زیر بار خواسته های آنان برود و گزینه ای را برای وزارت علوم انتخاب نمی کند که سیاست های 8 سال گذشته را در دانشگا‌ه ها ادامه دهد.

نویسنده مدعی است که : جلسه عدم رای اعتماد به وزیر علوم باخت سنگین اجتماعی برای کسانی بود که مدعی هستند مجلس در انجام وظیفه نظارتی خود موفق بوده است.

این روزنامه در شماره امروز خود با حسین مرعشی گفتگو کرده و تیتر «جامعه روحانی را اصلاح طلب می‌خواهد» برای آن برگزیده است.

مرعشی با بیان این مطلب که مواضع امروز روحانی خواسته اصلاح طلبان است می‌گوید: روحانی نظر اکثریت جامعه را بیان می‌کند و اعتقاد دارد علی رغم اراده قوی روحانی در حل مسائل این ضعف وارد است که او یک تنه بار همکاران خود را به دوش می‌کشد.

این فعال اصلاح طلب در خصوص انتخابات آینده مجلس می‌گوید: چندان مهم نیست مجلس همسو با جریان ما باشد یا نباشد و تنها مهم است نمایندگان لایق تر و با کفایت‌تر باشند.
*وطن امروز
«تکفیرحربه دشمن» عنوان تیتر یک روزنامه وطن امروز است که به پوشش سخنان دیروز رهبر معظم انقلاب در دیدار کارگزاران حج پرداخت.
اظهارات کسینجر در خصوص صداقت رفتار آمریکایی‌ها برای مبارزه با داعش با تیتر «امپراتوری ایران در حال بازسازی است» پوشش داده شده است.
کسینجر در گفتگو با رادیو ان پی آر با بیان اینکه ایران در حال بازسازی امپراتوری گذشته خود است و خط مقاومت از تهران تا بغداد و بیروت محور این امپراتوری است ، ایران را مشکلی بزرگ‌تر از داعش خواند و گفت: نزاع با داعش هر چند به نوبه خود مهم است بیش از تقابل ما با ایران قابل مدیریت است.
«مثل سگ از توافق ژنو دفاع می کنم» تیتری است که این روزنامه برای اظهارات عجیب صادق زیبا کلام انتخاب کرده است.
«آقای وزیر ارشاد، کمی هنربانی بیشتر نیاز است» تیتر یادداشت این روزنامه به قلم علیرضا صباغ پور است با انتقاد از سخنان تند رخشان بنی اعتماد در جشنواره ونیز خطاب به علی جنتی گفته است: آقای وزیر!می طلبد هنربانی بیشتر پیشه کنیددر مقابل سیاهی ایستادگی کنید و بنی اعتمادها را به مسیر مردم بازگردانید.
*اعتماد
روزنامه اعتماد در تیتر یک خود با اشاره به اظهارات روز گذشته روحانی در مشهد مقدس تیتر زد «حجاب، فیلتر، بورسیه/ فرهنگ با پاسبان، فیلتر و دیوار درست نمی شود»
در ابتدای گزارش اعتماد از اظهارات روز گذشته روحانی آمده است: روز دوم از سفر هشتم؛ روزی با سخنان صریح و متفاوت. بورسیه‌ها، حجاب، فیلتر و فساد سخنان صریح روحانی بود؛ سخنانی که بارها با تشویق حاضران مواجه و سفر هشتم حسن روحانی این‌گونه متفاوت شد.
«اصلاح طلبی دارای اصولی روشن است» تیتر روزنامه اعتماد از اظهارات روز گذشته سید محمد خاتمی است.
«یک حساب، دو ادعا، چندین مدعی» عنوان گزارش روزنامه اعتماد از جنجال ۱۶ میلیارد تومانی احمدی نژادی ها و شکایت تازه بقایی است.
در این گزارش آمده است: «یک شماره حساب آشنا» همان شماره حسابی که محمود احمدی‌نژاد در آخرین مصاحبه تلویزیونی‌اش برای مردم رقم به رقم خواند و از آنان خواست هر کدام نفری حداقل «دوهزار تومان» به آن واریز کنند تا دانشگاهش سر و سامان بگیرد. همان شب با 16 میلیارد تومانی که مصوبه‌اش از سوی هیات وزیران خودش به تصویب رسیده بود پر شد. صفرهای شماره حسابش به بیش از 9 تا رسید تا مصوبه «کمک مناطق آزاد به دانشگاه ها» در آخرین شب دولت دهم اجرا نشده باقی نماند.
این گزارش در ادامه به حاشیه های بازپس گیری این پول از سوی دولت جدید و دانشگاه احمدی نژاد اشاره می کند.
روزنامه اعتماد همچنین در مصاحبه ای با سید کاظم اکرمی وزیر اسبق آموزش و پرورش از قول وی تیتر زد «استیضاح، نتیجه رفتار اخلاقی دولت بود»
اکرمی در این مصاحبه گفته است: زمانی که من وزیر بودم یکی از نمایندگان فشار می‌آورد که یکی از مدیران آموزش و پرورش را برکنار کنم، بعد از فشارهای زیاد من نامه نوشتم و گفتم که او را تغییر می‌دهم. بعد از بررسی‌هایی که انجام دادم مشخص شد که آن نماینده می‌خواهد یکی از نزدیکان خودش را جایگزین کند، من هم نامه دیگری نوشتم و صراحتا اعلام کردم که این کار را انجام نمی‌دهم. همان نماینده از من در مجلس سوال کرد. وقتی که در مجلس حاضر شدم، این مساله را مطرح کردم و هیچ اتفاقی هم نیفتاد
وی در ادامه این مصاحبه با اشاره به موضوع اختیارات رئیس جمهور تصریح کرده است: بالاخره باید مشخص شود که رییس‌جمهور چه اختیاراتی دارد. ما تا کنون در سال‌های پس از انقلاب هنوز خیلی از کارهایمان به تعبیر آقای ناطق نوری، سلیقه‌یی و با رودربایستی است. همه‌چیز باید شفاف، قانونی و مشخص باشد. همه باید وظایف‌شان را بدانند و با سلیقه و نظر شخصی عمل نشود

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها