امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۷:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109469
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۰۸
تعداد بازدید: 38
عباس قربانی عضو هیأت علمی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; پیرامون لزوم مقابله جهانی با مسببان ...

عباس قربانی عضو هیأت علمی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; پیرامون لزوم مقابله جهانی با مسببان ایجاد گروه‌های تروریستی گفت: ما در کنار گروه‌های تروریستی، دولت‌های تروریسم را نیز داریم که مقابله با آن امری ضروری است.

وی با اشاره به لزوم شناخت ریشه‌های تروریسم در جهان، گفت: اگر قرار است مبارزه‌ای با تروریسم صورت گیرد، آن مبارزه باید با ریشه‌ها و بسترهایی که تروریسم را بوجود آورده شکل گیرد. البته در کنار آن باید با کشورها و یا منابعی که تروریست را تغذیه می‌کنند نیز مبارزه شود. بعد از 11 سپتامبر بوش ادعا کرده بود که در جهان کشورها یا علیه ما هستند یا با ما، که مقام رهبری فرمودند این موضوع غلط است و ما مبارزه با تروریسم می‌کنیم ولی می‌دانیم که نه شما در این امر صادق نیستید.

این استاد دانشگاه افزود: آمریکا و غرب گروه‌های تروریستی را برای منافع خودشان پرورش می‌دهند و هنگامی که این گروه‌ها از کنترلشان خارج می‌شوند و یا منافع آنها مورد هدف قرار می‌دهند، داعیه مبارزه سر می‌دهند.

قربانی پیرامون اهداف آمریکا از مبارزه با تروریست خود ساخته گفت: آمریکا با سردادن شعار مبارزه با داعش بدنبال این است که خود را سردمدار مبارزه با تروریسم نشان دهد تا چهره موجهی از خود نشان دهد و در کنار آن تنها خود هزینه مبارزه با گروه های تروریستی را نپردازد.

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران تصریح کرد: اگر قرار باشد با گروه‌های تروریستی از جمله داعش مبارزه‌ای صورت گیرد، در ابتدا باید با سرمداران و دولت‌هایی که این گروه‌ها را پرورش می‌دهند مبارزه کرد، در واقع در ابتدا باید یقه خود آمریکا را گرفت و کمیته‌ای برای مبارزه با مؤسسین تروریست و حامیان تروریست ایجاد کرد چراکه سابقه سیا آمریکا در پرورش گروه‌های تروریستی بر همگان آشکار است.

قربانی گفت: چگونه است آمریکا علیه داعش که در سوریه حضور داشت و علیه مردم سوریه اقدامات تروریستی انجام می‌داد هیچ اقدامی انجام نداد و حال به یکباره برای آنان داعش تبدیل به گروه تروریستی شده است؟

این استاد دانشگاه در پایان با بیان اینکه جهان و طرفداران صلح باید علیه مؤسسان گروه‌های تروریستی اقدام کنند، گفت: درحال حاضر آمریکا باید پاسخگو وجود داعش باشند نه اینکه به عنوان منادیان حق در دنیا بخواهد علیه داعش اقدام کند. از کجا معلوم فرداروزی داعش دیگری از آستین آمریکا بیرون نیاید؟ بر همین اساس مبارزه اصلی برای نابودی گروه‌های تروریستی باید با سرمنشأ آن یعنی آمریکا صورت گیرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها