امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۹:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109485
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۹
تعداد بازدید: 37
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از وزارت بهداشت، سید حسن هاشمی در نشست هم اندیشی با اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از وزارت بهداشت، سید حسن هاشمی در نشست هم اندیشی با اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اجرای برنامه تحول نظام سلامت در کشور خاطر نشان کرد: بسیاری از مشکلات که در حال حاضر در بخش های بهداشتی و درمانی، پژوهشی و آموزشی کشور وجود دارد به تدریح حل می شود اما دستیابی به اهداف ایده آل آن نیاز به صرف زمانی 10 تا 12 سال دارد.
 
وی با تأکید بر گسترش گردشگری سلامت با توجه به ظرفیتها و توانمندی های دانشگاههای علوم پزشکی کشور تصریح کرد: به منظور ساماندهی گردشگری سلامت در کشور، شورایی با حضور نمایندگان سازمان گردشگری، وزارت اطلاعات، وزارت امور خارجه در وزارت بهداشت تشکیل شده است اما به منظور ساماندهی بهتر در این زمینه لازم است دانشگاههای علوم پزشکی با افزایش برنامه های نظارتی در این حوزه وارد شوند.
 
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به کمبود پزشک عمومی و متخصص در مناطق روستایی و محروم کشور اظهار داشت: در حال حاضر اکثر پزشکان در شهرهای مرکزی مستقر شده‌اند و برای رفع این مشکل و رسیدن به استانداردهای لازم در حال نیازسنجی هستیم.
 
هاشمی در بخش دیگری از سخنانش بر اهتمام و توجه به ارتقاء خدمات ویزیت که در قالب بسته های حمایتی برنامه تحول نظام سلامت ابلاغ شده است تأکید و خاطر نشان کرد: دانشگاههای علوم پزشکی باید در نقاط مختلف شهر با توجه به نیاز هر منطقه نسبت به راه اندازی کلینیک های سرپایی اقدام کنند.
 
وی در خصوص مقیمی پزشکان متخصص در بیمارستان های دانشگاهی نیز اظهار داشت: مقیمی پزشکان به ویژه در گروههای حساس از جمله اورژانس، بیهوشی، قلب، زنان و زایمان و جراحی باید اجرایی شود و در این زمینه دانشگاهها می توانند از نیروهای جوان عضو هیأت علمی استفاده کنند.
 
هاشمی با بیان اینکه امکانات درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برابر با 35 سال پیش است در حالی که جمعیت این شهر افزایش و حاشیه نشینی نیز گسترش یافته است اظهار داشت: برای رفع مشکلات و رسیدن به نقطه مطلوب و ایده آل نیاز به همدلی و هماهنگی همگان به ویژه اعضاء هیات علمی دانشگاههاست.
 
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به مشکلات دانشگاه علوم پزشکی مشهد در زمینه کمبود فضای فیزیکی، بدهی ها و کمبود امکانات بهداشتی و درمانی اظهار داشت: مشهد مقدس متعلق به تمام شیعیان جهان است و باید دست به دست هم دهیم تا مشکلات دانشگاه که ارائه دهنده خدمات به مجاوران و زائران بارگاه ملکوتی حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) است حل کنیم.
 
پیش از سخنان وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی جمعی از اعضاء هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بیان دیدگاهها و نظرات خود در حوزه های مختلف آموزشی، پژوهشی، درمانی و بهداشتی پرداختند.
 
ارائه مدل بومی سازی برنامه تحول نظام سلامت در حوزه های پیشگیری و بهداشت، تأکید بر گسترش خدمات دندانپزشکی با رویکرد پیشگیری، گسترش برنامه زایمان رایگان به بیمارستانهای خصوصی و خیریه فعال در مناطق حاشیه و محروم شهر، توجه به توانمندی های دانشگاههای علوم پزشکی در زمینه گردشگری سلامت، کمبود فضای فیزیکی آموزشی، کمبود پستهای سازمانی در بخشهای اداری و آموزشی و حضور نمایندگان هر دانشگاه در هیات های بورد وزارت بهداشت از جمله مواردی بود که اعضاء هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به آن تاکید داشتند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها