امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۷:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109492
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۹
تعداد بازدید: 38
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محسن مؤمنی شریف، رئیس حوزه هنری، از برگزاری «جایزه ادبی بین‌المللی جهان اسلام» از سوی حوزه هنری خبر داد ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محسن مؤمنی شریف، رئیس حوزه هنری، از برگزاری «جایزه ادبی بین‌المللی جهان اسلام» از سوی حوزه هنری خبر داد و گفت: ما در حوزه هنری پیشقدم شده‌ایم تا برگزاری این جایزه را برعهده بگیریم. در حال حاضر مشغول رایزنی و بررسی جوانب این طرح هستیم که امیدوارم به زودی به اتمام برسد که در این صورت نتایج آن به رسانه‌ها اعلام خواهد شد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا حوزه هنری در برگزاری این جایزه با دیگر نهادها نیز مشارکت خواهد کرد یا خیر، ادامه داد: در حال حاضر ما مشغول بررسی جوانب این طرح هستیم و به امید خدا آن را برگزار خواهیم کرد. در برپایی این جایزه نیز از مشارکت دیگر نهادها که علاقه‌مند به برپایی آن باشند، استقبال می‌کنیم.

رئیس حوزه هنری به جزئیات «جایزه ادبی بین‌المللی جهان اسلام» اشاره و تصریح کرد: این جایزه ادبی در چند رشته پرمخاطب برگزار خواهد شد. رشته‌های ادبی‌ای که مخاطبان بسیاری نسبت به سایر حوزه‌ها داشته باشند، شناسایی و در ذیل جایزه قرار خواهند گرفت. موضوع کلی جایزه نیز در مباحث «مقاومت» و «بیداری اسلامی» خواهد بود.

مؤمنی شریف یادآور شد: جشنواره‌ها ویژگی‌های متعددی دارند؛ از جمله اینکه جریان‌ساز هستند و به آثاری که تولید می‌شوند، سمت و سو می‌دهند. امیدواریم برگزاری جایزه ادبی بین‌المللی جهان اسلام بتواند مایه دلگرمی برای نویسندگان چه در داخل و چه در خارج از کشور را فراهم کند. بسیاری از ادبا و نوینسدگان هستند که در خارج از کشور به دلیل فعالیت در حوزه‌هایی مانند مقاومت، بیداری اسلامی و... مورد کم‌لطفی قرا می‌گیرند و در محنت به سر می‌برند. برگزاری جایزه‌ای این‌چنینی می‌تواند این وضعیت را تغییر دهد.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها