امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۱:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109495
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۹
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمود واعظی صبح امروز در حاشیه افتتاح ششمین نمایشگاه برترین‌های تلفن همراه، تبلت و لوازم

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمود واعظی صبح امروز در حاشیه افتتاح ششمین نمایشگاه برترین‌های تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی که در بازار موبایل ایران برگزار شد، گفت: برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی برای ارائه و محصولات برتر و معتبرتر کار بسیار خوبی است، اما هدف این نوع نمایشگاه‌ها می‌تواند، استفاده از پژوهشگران و متخصصان داخلی در راستای تولید و برند ملی باشد.

وی با اشاره به اینکه استفاده از تلفن هوشمند، همراه و تبلت در کنار ابزارهای کامپیوتری مورد نیاز همه خانواده‌های ایرانی است، افزود: ترجیح ما این است که تولید داخل این سهم را پر کند و اگر قرار است کالایی وارد شود، حد اقل با مشارکت بخش داخل کار مشترکی انجام شود.

وی در پاسخ به اینکه وزارت ارتباطات چه راهکاری برای کاهش قاچاق تلفن همراه  که گفته می‌شود 85 درصد واردات این کالا را از آن خود کرده دارید، گفت: برنامه‌ریزی‌هایی در وزارت صنعت انجام شده تا به نوعی کالاهایی که وارد می‌شود، خدمات پشتیبان، اپلی‌کیشن‌ها (برنامه‌ها) و گارانتی‌ها را به همراه داشته باشد. چرا که کالای قاچاق عملا این خدمات را ندارد و با این کار مردم را برای خرید کالایی که از مبادی رسمی وارد می‌شود تعریف می‌کنیم.

به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هدف جدی دولت در وزارت ارتباطات بومی‌سازی محصولاتی مانند تلفن همراه با استفاده از تحقیق و توسعه داخلی است.

واعظی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلان اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: مهمترین پیام این سیاست ابلاغی استفاده از مشارکت بخش خصوصی است در همین راستا هفته گذشته جلسه‌ای را با اپراتورهای تلفن همراه داشتیم و مدیران عامل و اعضای هیأت مدیره این سیاست‌ها تصمیم گرفتند تا برای حمایت تولید و پژوهش داخل بویژه گروه‌های دانشگاهیان نوشتن برنامه‌های کاربردی را به متخصصان داخلی بسپارند و تا مادامی که از این اپی‌کیشن‌ها در اپراتورهای تلفن همراه استفاده می‌شود، حقوق نویسنده آن پرداخت می‌شود.

وی راهکار دیگر مبارزه با قاچاق کالا را ارائه گوشی تلفن همراه در کنار سیم کارت هنگام فروش عنوان کرد و گفت: این اقدام به صورت هماهنگ می‌تواند توسط اپراتورهای تلفن همراه انجام شود، چرا که در کشورهای دیگر هم روال به این گونه است.
انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها