امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۴:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109503
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۳۷
تعداد بازدید: 81
حجت‌الاسلام والمسلمین محمود رجبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به واقعه 17 شهریور اظهار کرد: در نهضت انقلاب رژیم ترفندهای ...

حجت‌الاسلام والمسلمین محمود رجبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به واقعه 17 شهریور اظهار کرد: در نهضت انقلاب رژیم ترفندهای مختلف را برای متوقف کردن موج پرشتاب انقلاب به کار گرفت.

وی

خاطرنشان کرد: دولت آن دوران به عنوان نظامی سرکوب‌گر به میدان آمد و می‌خواست با ایجاد رعب و وحشت نهضت انقلابی مردم را مخفی کند، ولی مردم سلحشور که به رهبری امام خمینی(ره) متکی به نیروی الهی بودند، به عنوان وظیفه دینی خود به میدان آمده بودند و از هیچ چیزی واهمه نداشتند.

قائم مقام موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به وقوع رویداد 17 شهریور گفت: زمانی که دولت در عرصه جلوگیری از شتاب انقلاب نتوانست اقدامی داشته باشد، با مشت آهنین به برخورد با مردم پرداخت که نمونه‌ای از آن در جریان 17 شهریور قابل مشاهده است.

وی خاطرنشان کرد: با وجود جنایت سرکوبگرانه، مردم صحنه را خالی نکردند و در روزهای بعد حرکت نهضت انقلاب شتاب بیشتری پیدا کرد.

رجبی به نامگذاری 17 شهریور به جمعه سیاه اشاره کرد و افزود: با این حرکت در حقیقت روی رژیم سفاک پهلوی سیاه شد و مردم فهمیدند که رژیم برای روی کار ماندن خودش دست به هر جنایتی خواهد زد و جنایات آنها روسیاهی رژیم پهلوی را در عرصه جهانی نمایان کرد.

وی خاطرنشان کرد: پایداری و استقامت در برابر استبداد داخلی آن روز و استعمار خارجی از جمله درس‌هایی است که می‌توانیم بیاموزیم، زیرا رژیم آن دوران وابسته به استکبار جهانی بود و به طور کامل دستورات آمریکایی‌ها را اجرا می‌کرد.

قائم مقام موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) ادامه داد: ملت با پایداری بر ارزش‌ها و آرمان‌ها توانستند در آن روز نیز پیروزی را از آن خود کنند و با ولایت‌مداری و پیروی فرمان حضرت امام خمینی(ره) در صحنه حاضر شدند و نهضت را ادامه دادند.

وی تاکید کرد: مردم همواره باید با پیروی از رهنمودهای رهبری ادامه‌دهنده مسیری باشند که رهبری تعیین می‌کند، البته در دوران کنونی ملت با وجود جنایت هولناک وحدت و یکپارچگی خودشان را حفظ کردند و راه انقلاب را ادامه دادند.

رجبی یادآور شد: حرکتی که رژیم آن روز برای ایجاد رعب، وحشت، سرکوب‌گری و متوقف کردن نهضت داشت با پایداری و استقامت مردم پیروزی را نصیب ملت کرد.

وی خاطرنشان کرد: اکنون اگر بخواهیم در برابر توطئه‌های استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل نظام را حفظ کنیم، راه آن پایداری،‌ تاکید بر ارزش‌ها، آرمان‌های انقلاب و پیروی از رهبری انقلاب است.

قائم مقام موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) یادآور شد: در جریان 17 شهریور ملت با دست خالی در برابر رژیمی که قدرت‌های جهانی پشتیبان او بودند، قیام کردند و پیروزی را به دست آوردند.

وی تصریح کرد: اکنون شرایطی است که استکبار جهانی در موضع قدرت نیست و تئوری‌ها و مکتب‌های فردی و دستاویز صهیونیسم و استکبار جهانی در موقعیت حساس فکری قرار دارند و چهره استکبار جهانی چهره ددمنشانه و ضدانسانی شده، بنابراین نهضت‌های منطقه با الگوگیری از نهضت‌های کشور می‌توانند به پیروزی برسند.
انتهای پیام/78003/ع40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها