امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۳:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109514
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۰۸
تعداد بازدید: 130
آمریکا پذیرفته است که اسراییل حق دارد اگر با تهدید موجودیتی مواجه شد از سلاح هسته‌ای برای نابودی کامل اعراب استفاده کند.

آمریکا پذیرفته است که اسراییل حق دارد اگر با تهدید موجودیتی مواجه شد از سلاح هسته‌ای برای نابودی کامل اعراب استفاده کند.

به گزارش  پیروان موعود به نقل از سرویس سیاسی عصر امروز روزنامه هاآرتص روز سه‌شنبه 10 شهریور 1393 در خصوص اسنادی که به‌تازگی توسط آرشیو امنیت ملی آمریکا منتشر شده و نشان‌ دهنده این است که دولت آمریکا در اواخر دهه 60 چگونه با هسته‌ای شدن اسراییل موافقت کرده است گزارشی منتشر نمود.

بنا بر این گزارش به ادعای این روزنامه، این اسناد حاوی نکات بسیار مهمی است که برای اولین بار منتشر می‌شود و مهم‌ترین محورها در این‌ گزارش چنین است:

مهم‌ترین محور در این سند روشن این است که آمریکا پذیرفته است که اسراییل حق دارد اگر با تهدید موجودیتی مواجه شد از سلاح هسته‌ای برای نابودی کامل اعراب استفاده کند. در اسناد منتشر شده تصریح شده است که آمریکا این امر را پذیرفته است.

نکته دوم در این اسناد این است که آمریکا با این استدلال که نمی‌شود دانش هسته‌ای را در اسراییل از بین برد، سلاح هسته‌ای را برای آن پذیرفته است.

همچنین این اسناد نشان می‌دهد سیاست ابهام هسته‌ای اسراییل کاملاً با آمریکا تفاهم شده است لذا چتر هسته‌ای که بر فراز اسراییل گرفته‌ شده، اعتماد به‌ نفس کافی برای انجام مجموعه وسیعی از جنایات را به اسراییل داده است. بنابر این آمریکا منشأ و مقصر اصلی همه جنایات رژیم غاصب صهیونیستی در غزه می باشد.

نکته بعدی در اسناد منتشره این است که همان موقع هم بخش‌هایی از آمریکایی‌ها دارای این استدلال بودند که اگر سلاح هسته‌ای به اسراییل داده شود در دنیای عرب مسابقه‌ای برای دست‌یابی به سلاح هسته‌ای راه می‌افتد، اما اکنون می‌بینیم که این پیش‌بینی کاملاً نادرست از آب درآمده است.

لذا می توان از آن چنین نتیجه گرفت که این ترفند آمریکا که چنین پیش‌بینی درباره برنامه هسته‌ای ایران را در حال حاضر دارد هم قطعا غلط می باشد.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها