امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۰۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109522
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۲۶
تعداد بازدید: 108
حجت‌الله مقیمی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، در رابطه با صدور پروانه برای پزشکانی که دچار محرومیت و محکومیت از طبابت هستند گفت: چنانچه ...

حجت‌الله مقیمی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، در رابطه با صدور پروانه برای پزشکانی که دچار محرومیت و محکومیت از طبابت هستند گفت: چنانچه پزشکی دچار محرومیت از طبابت شود و در پرونده‌اش ثبت شود سیستم پروانه سازمان نظام پزشکی به گونه‌ای است که سراسری بوده و امکان تخلف و طبابت را نخواهد داشت.

وی ادامه داد: این طور نیست که پزشکی دچار محکومیت یا محرومیت در تهران شده باشد و بتواند در شهرستان دیگری طبابت کند بلکه سیستم ثبت پروانه به گونه‌ای است که سراسری شرایط فعالیت پزشکان را نشان می‌دهد و پروانه این پزشکان متخلف باطل می‌شود.

مقیمی ادامه داد: بنابراین پزشکان باید دوره محرومیت خود را گذرانده باشند و بعد از رفع نقایص مجدد درخواست پروانه کار بدهند اما برای پزشکانی که دچار محکومیت شده و اخطار به آنها داده شده است و سپس در پرونده آنها درج شده بستگی به نوع محکومیت و درصد قصور آنها دارد به طوری که اخطارهای پیاپی می‌گیرد و چنانچه تکرار شد ستاره‌دار می‌شود.

مدیر کل صلاحیت‌های حرفه‌ای و صدور پروانه‌های نظام پزشکی افزود: البته پرداخت دیه و خسارت با لغو پروانه پزشکان متفاوت است. پزشک باید آن را جداگانه پرداخت کند اما تاریخی که برای محکومیت و محرومیت صادر می‌شود دارای شروع و اتمام است. در پرونده وی ثبت می‌شود و در این مدت نمی‌توانند طبابت کنند.

وی در مورد پزشکان زیرمیزی بگیر و صدور حکم محکومیت و محرومیت برای آنها گفت: اگر بیماری مجبور به پرداخت زیرمیزی شده و پیگیری موضوع نشده باشد فقط به پزشک متخلف اخطار داده می‌شود.

مقیمی گفت: اما اگر بیمار از پرداخت زیرمیزی شکایت کند این موضوع در پرونده پزشک ثبت شده و در دادگاه حکم محرومیت او صادر می‌شود.

وی در مورد پزشکان مشهوری که حکم محرومیت آنها به دلیل دریافت زیرمیزی صادر شده بود گفت: وضعیت این پزشکان و بررسی بر روی پروانه کار آنها در هیأت انتظامی سازمان نظام پزشکی دنبال شده است اما فکر می‌کنم محرومیت از طبابت برای این پزشکان اتفاق افتاده باشد و پروانه طبابت آنها باطل شده است.

مدیر کل صلاحیت‌های حرفه‌ای و صدور پروانه‌های نظام پزشکی گفت: به طور کلی سالانه حدود 5 هزار پروانه پزشکی صادر می‌شود که این پروانه‌ها از یک ماه تا 5 سال اعتبار دارند و پس از 5 سال تمدید می‌شوند.

وی افزود: اما صدور پروانه پزشکی برای اولین بار سالانه برای حدود هزار پزشک در سازمان نظام پزشکی انجام می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها