امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 24
۱۱:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109527
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۲۶
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دوشنبه، «عبدالفیض عطایف» سخنگوی وزارت امور خارجه تاجیکستان گفت: سفر روحانی به این کشور اولین ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دوشنبه، «عبدالفیض عطایف» سخنگوی وزارت امور خارجه تاجیکستان گفت: سفر روحانی به این کشور اولین سفر رسمی رئیس جمهوری جدید ایران است و دوشنبه امیدواری‌های زیادی برای توسعه مناسبات با ایران دارد.

وی گفت: حسن روحانی عصر روز سه‌شنبه وارد دوشنبه خواهد شد و صبح روز چهارشنبه مورد استقبال رسمی امامعلی رحمان در کاخ ملت قرار خواهد گرفت.

عطایف تاکید کرد: امضاء چند سند همکاری در زمینه‌های مختلف از برنامه‌های اصلی سفر رئیس جمهوری ایران به تاجیکستان است.

همچنین حضور در کنار تندیس «اسماعیل سامانی» و نثار گل به پاسداشت بنیانگذار اولین دولت ملی تاجیک‌ها از دیگر برنامه‌های روز نخست سفر رئیس جمهوری ایران به تاجیکستان است.

وی همچنین گفت: دیدار و مذاکره با رئیس مجلس نمایندگان تاجیکستان، نخست وزیر و ملاقات سه جانبه روسای جمهوری ایران، افغانستان و تاجیکستان نیز از دیگر بخش‌های سفر ایشان به دوشنبه است.

روحانی در روز سوم این سفر، با نمایندگان محافل و انجمن‌های علمی تاجیکستان در محل آکادمی علوم این کشور دیدار و سخنرانی می‌کند.

این مقام وزارت امور خارجه تاجیکستان در پاسخ به سوالی در مورد شرکت روحانی در مراسم راه اندازی فاز دوم نیروگاه «سنگتوده 2 » در 120 کیلومتری جنوب تاجیکستان گفت: افتتاحیه چرخه دوم این نیروگاه از طریق ویدیو کنفرانس با حضور 2 رئیس جمهور از دوشنبه صورت خواهد گرفت.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار