امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۸:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109543
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۲۱
تعداد بازدید: 38
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شیراز، محمدابراهیم مداحی بعدازظهر امروز در کارگاه آموزشی اقتصاد مقاومتی در سخنانی، اظهار داشت: ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شیراز، محمدابراهیم مداحی بعدازظهر امروز در کارگاه آموزشی اقتصاد مقاومتی در سخنانی، اظهار داشت: تأثیرگذاری در آب‌های آزاد و بیرون از مرزهای کشور ثابت می‌کند که جایگاه ایران در آسیا بر مبنای شاخص‌های قدرت ملی ترکیبی، علمی فناوری، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی است.

وی خاطرنشان کرد: برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی باید در الگوی اقتصادی صنعتی 85 درصد مواد اولیه و 15 درصد دانش و فناوری باشد و برای رسیدن به الگوی اقتصاد دانش‌بنیان نیز 85 درصد دانش و فناوری و 15 درصد مواد اولیه منظور شود تا شاهد اقتصادی پویا باشیم.

رئیس هیئت‌رئیسه اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: برای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی که از سوی مقام معظم رهبری تدوین و ارائه شده است 31 همایش در استان‌های کشور باهدف مستندسازی، ایجاد بانک اطلاعات اقتصاد ملی برگزار می‌شود.

مداحی عنوان داشت: برای دست‌یابی به کشورهای توسعه‌یافته و رسیدن به اقتصاد مقاومتی باید نرخ بیکاری از 10.4 درصد به چهار و نرخ تورم از 25.4 به سه تا پنج درصد، سهم بخش خصوصی از «جی دی پی» به 70 درصد، سهم مالیاتی دولت از 7.22 درصد به 14 درصد و سهم سرمایه‌گذاری خارجی از 30.1 درصد به 8.5 درصد افزایش یابد.

این مسئول در پایان با اشاره به اینکه در حال حاضر آمریکا با یک‌هزار و 327 امتیاز و روسیه، چین، انگلستان و آلمان به ترتیب ازلحاظ قدرت رتبه نخست و دوم جهانی هستند ایران با 151 امتیاز قدرت سوم جهانی را به خود اختصاص داده است، متذکر شد: بزرگان دین و کشور به‌ویژه پیامبر اسلام می‌فرمایند بزرگ‌ترین سهم را در اسلام ایران دارد، بنابراین باید از این ظرفیت معنوی برای رسیدن به اهداف مقام معظم رهبری که تحقق اقتصاد مقاومتی است بهره‌مند شد.

انتهای پیام/2448/ذ20

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها