امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۹:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109549
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۲۱
تعداد بازدید: 31
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری ریانووستی، معاون وزیر خارجه روسیه بر تاثیر منفی ادامه فشارهای غرب در تجدیدنظر مواضع ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری ریانووستی، معاون وزیر خارجه روسیه بر تاثیر منفی ادامه فشارهای غرب در تجدیدنظر مواضع خارجی مسکو هشدار داد.

«سرگئی ریابکوف» با اشاره به اعمال تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا ضد روسیه به دلیل بحران اوکراین گفت: «متاسفانه کشور ما با فشارهای غیرقابل قبولی مواجه است؛ فشارهایی که سبب اضمحلال و فروپاشی چارچوب بندی‌ها و ساختار همکاری چندجانبه می‌شود.»

این دیپلمات ارشد که رئیس هیات روسیه در مذاکرات اتمی ایران را برعهده دارد، پیشتر در پی فشارهای غرب بر مسکو در خصوص بحران اوکراین، گفته بود که «تنش میان روسیه و غرب ممکن است بر روی نقش روسیه در مذاکرات هسته‌ای ایران تاثیر بگذارد.»

به گزارش خبرگزاری روسی اینترفاکس، سرگئی ریابکوف اعلام کرد که مسکو نمی‌خواهد از قضیه ایران به عنوان اهرم استفاده کند ولی رفتار غرب شاید روسیه را به این سمت بکشاند.

استفاده از کارت «مذاکرات اتمی ایران» موضوعی است که به دنبال تشدید تنش‌های آمریکا، اتحادیه اروپا با روسیه همواره از سوی کارشناسان مسائل سیاست خارجی و همچنین مقامات دولتی مطرح شده است. همچنین کارشناسان غربی نسبت به احتمال همکاری ایران و روسیه برای دور زدن و بی‌اثر کردن تحریم‌های غرب، هشدار داده‌اند.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها