امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109553
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۲۱
تعداد بازدید: 42
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شیراز، سید مرتضی نبوی عصر امروز در نشست خبری در شیراز که در حاشیه کارگاه تبیین سیاست‌های کلی اقتصاد ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شیراز، سید مرتضی نبوی عصر امروز در نشست خبری در شیراز که در حاشیه کارگاه تبیین سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: براساس تأکیدات مقام معظم رهبری، اجرای عدالت محور اصلی اقتصاد مقاومتی است و توسعه کشور بدون عدالت ارزشی ندارد.

وی افزود: مشارکت مردمی از ارکان اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی است و بدون مشارکت فعال مردم هیچ تحولی در اقتصاد اتفاق نمی‌افتد.

مدیر مسئول روزنامه رسالت اضافه کرد: دولت و نهادهای حکومتی باید زمینه مشارکت جدی مردم را فراهم کنند تا شاهد اقتصادی پویا باشیم.

نبوی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی، اقتصادی بسته و ریاضتی نیست، افزود: اقتصاد مقاومتی ادبیاتی شناخته‌ شده در دنیاست که هدف آن بالا بردن انعطاف اقتصاد است؛ به‌گونه‌ای که بتواند راه مستمر خود را ادامه دهد.

وی با اشاره به نقش برجسته مردم به ‌عنوان فعال اقتصادی در اقتصاد مقاومتی، عنوان کرد: باور این نوع مسئله از سوی مسئولان قوای سه‌گانه تحقق آن را به همراه دارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در برنامه‌های دولت قرار دارد، متذکر شد: در تدوین برنامه ششم توسعه کشور، تحقق اقتصاد مقاومتی جزو محورهای برنامه قرار دارد.

نبوی، اجرای صحیح سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی را پیش‌زمینه مهم تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و تصریح کرد: در دولت گذشته بخش‌هایی از اصل 44 نظیر سهام عدالت اجرا شده، اما هنوز این مهم به ‌صورت کامل اجرایی نشده و گاهی واگذاری‌ها به شبه‌دولتی انجام‌ شده است.

این فعال رسانه‌ای کشور در بخش دیگری از سخنان خود به نقش مهم بانک‌ها در اقتصاد کشور پرداخت و تشریح کرد: بانک‌ها به مأموریت اصلی خود که فراهم کردن زمینه برای انجام فعالیت‌های اقتصادی مردم است نمی‌پردازند و به دنبال بورس‌بازی املاک و بنگاه‌داری هستند که این موضوع مغایر با اصل 44 و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

نبوی در پایان تأکید کرد: نظام بانکی باید در خدمت مردم و به فکر حمایت از تولید و رشد اقتصادی باشد.
انتهای پیام/2448/ذ30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها