امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۴:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109554
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۲۱
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، عبدالله عبدالله یکی از 2 کاندیدای دور دوم انتخابات افغانستان ساعتی پیش در یک نشست خبری ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، عبدالله عبدالله یکی از 2 کاندیدای دور دوم انتخابات افغانستان ساعتی پیش در یک نشست خبری در کابل، ضمن اعلام به بن‌بست رسیدن تلاش‌های سیاسی، اظهار داشت: تیم اصلاحات و همگرایی برنده انتخابات است و این تیم تصمیم بعدی خود را در مشورت با مردم اتخاذ می‎کند.

عبدالله عبدالله در بخش دیگری از سخنان خود از تیم رقیب به عنوان تیم متقلب یاد کرد و اظهار داشت: برخی فکر می‌کنند، مذاکرات ما با تیم اشرف غنی تحت تاثیر فشارهای بیرونی انجام یافته است؛ می‌خواهم به صراحت بگویم که صبر سیاسی تیم اصلاحات و همگرایی و ادامه گفت‌وگوهای سیاسی با تیم متقلب بر اثر فشارهای بیرونی نبوده؛ بلکه به خاطر مصالح مردم افغانستان و نشان دهنده منش مسالمت‌جویانه اعضای تیم اصلاحات بوده است.

سلامت و ثبات افغانستان را تصمیم تقلب به خطر انداخت

عبدالله عبدالله، در ادامه خاطر نشان ساخت، تیم رقیب می‌خواهد به مردم القاء کند که مسئول طولانی‌شدن روند انتخاباتی و اوج‌گیری اختلافات انتخاباتی، تیم اصلاحات و همگرایی بوده که گاهی به روند پیوسته و گاهی از آن کناره‌گیری کرده است.

وی افزود: کسانی که می‌خواستند با تقلب به قله قدرت صعود کنند، گرفتاری بسیاری برای مردم ایجاد کرده و سلامت و ثبات افغانستان را با مخاطره مواجه ساخته‌اند.

بازشماری آراء شتاب‌زده و پیش از توافق روی دستورالعمل ابطال آرا آغاز شد

عبدالله عبدالله، دلیل کناره‌گیری از روند بازشماری آرا را ابطال آراء بر اساس دستورالعملی دانست که روی آن توافقی صورت نگرفته بود.

وی تاکید کرد: بازشماری صد درصدی آراء شتاب‌زده و پیش از توافق روی دستورالعمل ابطال آرا آغاز شد و چون روند به گونه‌ای به پیش رفت که معیارهای ناقصی برای ابطال آراء در نظر گرفته شد و این معیارها نمی‌توانست حجم وسیعی از تقلب را آشکار کند، این تیم روند را ترک گفت.

عبدالله با اشاره به رنج‌هایی که طی چند ماه گذشته بر وی رفته است، تاکید کرد: حمایت کمیسیون مستقل انتخابات از تیم رقیب بود و همین امر بر دامنه تقلب افزود.

این کاندیدای ریاست جمهوری افغانستان با رد هرگونه شایعه در خصوص امتیازگیری سیاسی گفت: تمام صبر و حوصله ما در مواجهه با تقلب بابت احتمال یافتن راه حلی منطقی برای بازگشت به پروسه انتخابات بود و بدنبال هیچگونه امتیازی نبودیم.

وی در پایان همچنین با اشاره به فرارسیدن هفته شهید و سالگرد شهادت احمد شاه مسعود از مردم خواست، مسائل سیاسی و درگیری‌های انتخاباتی را با هفته شهید ارتباطی ندهند.
انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها