امروز : شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 21
۱۲:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109580
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار احمدی‌مقدم در همایش معاونین سیاسی امنیتی استانداری‌های کل کشور که صبح امروز در

به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار احمدی‌مقدم در همایش معاونین سیاسی امنیتی استانداری‌های کل کشور که صبح امروز در وزارت کشور برگزار شد در جمع خبرنگاران حاضر شده و به سوالات انان پاسخ گفت.

سردار احمدی‌مقدم در واکنش به سخنان رئیس‌جمهور در زمینه عفاف و حجاب گفت: برنامه‌هایی در این حوزه داریم، طبیعتا آقای رئیس‌جمهور در چارچوب قانون موضوعات عفاف و حجاب را پیگیری می‌کنند که اقدامات فرهنگی بر اقدامات انتظامی اولویت دارد که شکی در آن نیست و ما تردیدی در آن نداریم اما اینکه با نخبگان و علما صحبت می‌شود و ماموریتی به آنها داده می‌شود که آنان وارد میدان شوند تا در زمینه عفاف و حجاب برنامه داشته باشند برای این است که این حوزه را تقویت کنند که البته کار شایسته‌ای است.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی در چارچوب قانون و مقررات وظایف خود را انجام می‌دهد و البته مسئولیت در این حوزه با خود دولت است و ما بدون هماهنگی با مسئولان این حوزه در دولت و قوه قضائیه اقدامی صورت نمی‌دهیم و اقدامات انتظامی ما نافی اقدامات فرهنگی نیست.

وی ادامه داد: بارها گفته‌ام در زمینه ایجاد کار فرهنگی در راهنمایی‌و رانندگی، استفاده از جریمه در اولویت دوم است اما باید به این امر توجه کنیم که کار فرهنگی زودبازده نیست و همچنین نافی کار نیروی انتظامی نیست و اگر کسی تخلف کرد باید برابر قانون با وی برخورد شود.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه اولویت نباید بر برخورد انتظامی باشد تصریح کرد: این امر در جاهایی اجتناب‌پذیر است هرچند من تعارضی در صحبت‌های رئیس‌جمهور با اقدامات ناجا ندیده‌ام و اینکه ناجا نباید صف اول بدپوشی و ناهنجاری فرهنگی باشد بنابراین طبیعتا ما باید دیدگاه آخر باشیم اما متاسفانه به دلیل عدم تحرک دستگاه‌ها و نهادها و واحدهای اجتماعی مسئول در این حوزه، حوزه انتظامی وارد کار شده است.

وی ادامه داد: امیدواریم با همت رئیس‌جمهور و شخصیت‌های فرهنگی این حوزه تقویت شود و اساسا مسئولیت‌های ناجا در این حوزه کمتر شود.

فرمانده نیروی انتظامی کشور در پاسخ به این سوال که پیش نویس طرح حمایت از آمران به معروف و نهی از منکر در کمیسیون فرهنگی مجلس در حال تهیه است اقدامات شما چیست و آیا در این جلسات حضور دارید اظهارداشت: معمولا در این جلسات از نیروی انتظامی هم دعوت می‌شود ما از این طرح حمایت می‌کنیم روحیه امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک وظیفه عمومی نباید در کشور تضعیف شود.

سردار احمدی مقدم درباره اقدامات نیروی انتظامی در امنیت مرزهای کشور گفت: اخیرا در تأمین امنیت کشور عراق به ویژه منطقه آمرلی اقدامات مناسبی انجام شده و نوید آن را می‌دهد که گروه‌های تروریستی همانند داعش از مرزهای ما دور شده‌اند و هیچ نشانه‌ای از حضور آنها در مرزها وجود ندارد چه برسد به داخل کشور.

وی درباره شایعاتی همچون جمع‌آوری منابع مالی برای داعش از سوی برخی در کشور اظهار داشت: طبیعی است که هر جریانی در آشکار و خفا دست به اقداماتی بزند و هوادارانی داشته باشد درغرب و شرق با چنین مسئله‌ای مواجه نشده‌ایم اما در مناطق کردنشین موصل و کرکوک شاهد موج همراهی مردم در جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای آوارگان آنجا بوده‌ایم.

سردار احمدی مقدم با بیان اینکه ممکن است افرادی انگشت شمار فریب افکار داعش را خورده باشند، تصریح کرد:این تعداد عددی نیستند که امنیت کشور را مختل کند و از این نکته هم چشم پوشی نمی‌کنیم که موج داعش بسیار بزرگ است از طرفی هم نگران نیستیم چرا که دستگاه امنیتی ما هوشیاری لازم را دارد.

فرمانده نیروی انتظامی کشور گروهک تروریستی داعش را گروهکی وحشی توصیف کرد و گفت: خانواده‌هایی از جذب فرزندان خود به این گروهک تروریستی اطلاع می‌دهند اما جای نگرانی نیست نیروهای انتظامی آمادگی کامل دارند و اساسا داعش و هیچ گروه تروریستی دیگری در حدی نیست که امنیت جمهوری اسلامی را به خطر بیندازد.

سردار احمدی مقدم افزود: اهل تسنن کشور که عمدتا شاخه‌ای مذهبی هستند قرابتی با تکفیری‌ها ندارند در شرق کشور هم علما اعلام برائت کردند بنابراین نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

وی خاطر نشان کرد: افکار تندی وجود دارد که ممکن است طرفدار این گروه باشند اما آنقدری نیست که نگران باشیم علمای شیعه برای معرفی گروه‌های تفکیری و محکومیت آنها باید فعالیت بیشتری کنند چرا که این گروه چهره اسلام را تخریب می‌کنند و علما باید در این زمینه نگرانی‌های خود را ابراز کنند.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها