امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۴:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109596
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدحسن ابوترابی نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز دوشنبه

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدحسن ابوترابی نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز دوشنبه در مراسم بزرگداشت روز 17 شهریور که به همت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در میدان شهدای تهران برگزار شد، گفت: امروز در تقابل میان آمریکا با متحدان جمهوری اسلامی ایران در منطقه این جبهه دوم است که پیروز است.

وی با اشاره به اینکه این تقابل موجب هموار شدن راه برای تغییر نقشه سیاسی جهان شده است، افزود: امروز از غرب جز نامی باقی نمانده است.

ابوترابی گفت:‌ غرب با بسیج همه نیروهای خود در سوریه نتوانست قدرت‌نمایی کند و در عراق نیز که ماشین تروریستی‌شان به گل نشست خود امروز مدعی مبارزه با داعش شدند.

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:‌آینده متعلق به اسلام و اندیشه امام راحل (ره) و راه نورانی است که اسلام پیش روی ما قرار داده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر ضرورت در دستور قرار دادن بحث اقتصاد مقاومتی از سوی دولت با مجلس به نقطه نظرات دو تن از سیاستمداران غربی در مورد اصول قدرت آمریکا استناد کرد و گفت:‌ وزیر اقتصاد سابق آلمان می‌گوید اقتصاد آلمان در حال گسستگی است و موقعیت این کشور متزلزل شده است؛ آمریکا در حال از دست دادن اعتبار ابرقدرتی و نظام جهانی است. به عنوان مثال فقط چین حدود 400 میلیارد دلار اوراق قرضه آمریکا را در اختیار دارد.

 

ابوترابی در نقل قول از یکی دیگر از سیاستمداران غربی خاطرنشان کرد: او می‌گوید ابرقدرتی که نتواند عراق و افغانستان را مهار کند قطعا قادر به مهار روسیه و چین نیست؛ اینجا می‌توان گفت ابرقدرتی که نتواند غزه را مهار کند و با همه توان مقابل مقاومت غزه شکست بخورد دیگر قادر به ایفای نقش در معادلات بین‌المللی نیست.

 

بر اساس این گزارش، نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای سخنان خود گفت:‌انقلاب اسلامی با الهام از تجارب تاریخ سیاسی ایران و روحانیت تربیت یافته در مکتب قرآن و عترت با نگاه بلند و رهبری الهی بنیانگذار عظیم‌الشأن جمهوری اسلامی ایران حرکت خود را از خرداد سال 42 آغاز کرد.

 

وی با یادآوری اینکه انقلاب اسلامی با نگاه ناب فقاهتی امام امت در 15 خرداد 42 وبا حضور و مشارکت جوانان متعهد به اسلام و دلباخته به ساحت مقدس مرجعیت در قلب تپنده دنیای اسلام یعنی ایران اسلامی نهاده شد گفت:‌بر فرازهایی از برگ‌های زرین انقلاب نهضت آبیاری شد و راه برای تبدیل این نهال به یک شجره پرثمر هموار شد.

 

ابوترابی از روز عید فطر سال 57 مقارن با سیزدهم شهریور ماه همان سال به عنوان یکی از روزهایی که نقش مهمی در آبیاری بذر انقلاب داشت یاد کرد و افزود: نماز پرشکوه عید سعید فطر به امامت شهید بزرگوار شهید مفتح به یک حرکت پرشکوه و پرخروش از سوی زنان و مردان متعهد تبدیل شد.

 

وی ادامه داد: با شکل‌گیری این حرکت قدرتمند که بصیرت سیاسی و عمق نگاه برآمده از ایمان و صلابت و استقامت جوانان ایران را به نمایش گذاشت عزم و اراده‌ای در جوانان برومند ایران اسلامی شکل گرفت که دشمن را وادار به اجرای حکومت نظامی در تهران و 11 شهر دیگر کرد.

 

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: جوانان انقلابی و مردان و زنان الهام گرفته از مکتب عاشورا بی‌اعتنا به اعلامیه فرماندار نظامی صبح روز جمعه 17 شهریورماه از گوشه و کنار تهران در این خطه از میهن اسلامی که یکی از پایگاه‌های جوشش انقلاب بود حضور یافتند.

 

وی افزود: چکمه‌پوشان رژیم با الهام از دستگاه‌های اطلاعاتی سیا و موساد و با چراغ سبز رئیس جمهور آمریکا برای سرکوب نهایی حرکت پرشور ملت ایران زنان و مردان قهرمان حاضر در این میدان افتخار‌آفرین را به خاک و خون کشیدند و نقطه آغازی از حرکت ملت ایران از روز 17 شهریور و از میدان شهدا با الهام از خون شهیدان این روز آغاز شد.

 

ابوترابی تحلیل برژینسکی مشاور وقت امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا را یک از بهترین تحلیل‌های واقعه 17 شهریور برشمرد و گفت:‌او می گوید واقعه میدان ژاله چنان خونین بود که کشمکش‌های گذشته دولت و مخالفان را از بین برد؛ این واقعه پایان شورش‌های مقطعی و پراکنده و آغاز انقلاب حقیقی ملت ایران بود.

 

وی خون شهدای 17 شهریور را آبیاری کننده بذر انقلاب نامید و بیان کرد: پس از 17 شهریور آهسته آهسته راه برای حرکت‌های انقلابی و امواج سهمگین هموار شد.

 

ابوترابی در ادامه سخنان خود گفت: انقلاب اسلامی که با خون شهدا آبیاری شد با مدیریت بنیانگذار جمهوری اسلامی در مسیر دستیابی به اهداف والای خویش گام به گام پیش رفت.

 

وی گام نخست انقلاب اسلامی را فروریزی نظام دیکتاتوری شاهنشاهی اعلام کرد و گفت: انقلاب اسلامی به حکومت خودکامگان وابسته به اردوگاه غرب که در دو قرن اخیر حیثیت ملت را به بازی گرفته بودند پایان داد.

 

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در دو قرن حکومت خودکامگان بیش از 50 درصد از خاک ایران به رایگان به بیگانگان داده شد و به مبانی ارزش‌های دینی اهانت صورت گرفت و شخصیت ایرانی مسلمان، مقتدر و هوشمند به بازی گرفته شد.

 

وی با اشاره به اینکه حرکت پرخروش و بزرگ ملت ایران با رهبری سیاستمدار هوشمند و شاگرد فرهیخته مکتب قرآن و عترت به استبداد ننگین پادشاهان در ایران خاتمه داد، گفت: گام دوم بنیانگذاری یک نظام اسلامی برآمده از آموزه‌‌های دینی است. کاری که در تاریخ اسلام و در تاریخ مبارزات مردم ایران نمونه‌ای از آن سراغ نداریم.

 

ابوترابی ادامه داد: اگر تا دیروز غرب‌زدگان وارث مجاهدت مردان و زنان در جریان مشروطه شدند و راه را برای دیکتاتوری نوین هموار کردند، امام با اتکای به خدا و با استفاده از ظرفیت بزرگ ملت با ساقط کردن نظام شاهنشاهی راه را برای استقرار یک نظام مبتنی بر قرآن و عترت هموار کرد و نظام جمهوری اسلامی با تکیه بر دین استقرار یافت.

ابوترابی با اشاره به اینکه این کار با وجود مؤثر ملت صورت گرفته است و کاری کارستان است، گفت: تمام دستاوردهای انقلاب از آن الهام می‌گیرد و در قانون اساسی بر دو اصل کلیدی جمهوریت و اسلامیت پای فشرده شده است.

وی ادامه داد:‌جمهوریت نظام به این معنی است که نظام با پشتوانه وجود ملت شکل گرفته است و این ملت است که باید نظام را شکل داده و مشارکت سیاسی با حضور مردم در پای صندوق معنی می‌یابد.

وی در توصیف ملت ایران گفت: این ملت در اوج تنگناهای اقتصادی و تحریم‌ها با الهام از رهنمود رهبر عظیم‌الشأن انقلاب حماسه‌ای خلق کرد و درایت ایرانی را به نمایش گذاشت.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از حضور ملت در پای صندوق‌های رأی به عنوان نماد ملی یاد کرد و در توضیح اسلامیت به عنوان رکن دوم نظام خاطرنشان کرد: نظام جمهوری اسلامی تحت هدایت فقیه عادل اسلام‌شناس و متواضع بندگان در برابر زیاده‌خواهی نظام سلطه تعریف می‌شود.

ابوترابی دستاوردهای ارزشمند نظام را الهام گرفته از همین اصل خواند و با اشاره به اینکه اگر رهبری فقیه و اسلام شناس عادل نبود ملت ایران به یک ملت رویاروی نظام سلطه تبدیل نمی‌شد، گفت: اگر رهبری ما یک فقیه بی‌اعتنا به دنیا نبود، قطعا جمهوریت تحقق نمی‌یافت و جمهوریت ما در کنار اسلامیت ما معنا می‌یابد.

وی با تاکید بر اینکه بعضی کشورهای منطقه هیچ بهره‌ای نه از جمهوریت و نه از اسلامیت نبرده‌اند بیان کرد: رهبری و زعامت فقیه عادل و مدبر رکن انقلاب اسلامی است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: انقلاب اسلامی در این دو رکن پای فشرد و مسیر تعیین شده الهام گرفته از آن راه را برای دستیابی به اهداف هموار کرد.

وی با یادآوری اینکه مفلوکی چون صدام با امید به پیروزی قطعی ایران اسلامی را از زمین و هوا و دریا مورد تهاجم قرار داد، گفت: فرزند شیرخوار انقلاب مورد تهاجم سلطه قرار گرفت.

ابوترابی با طرح این سؤال که چرا امروز دشمن جرأت تعرض به زمین، هوا و دریای نظام ما را ندارد، تصریح کرد: اگر نظام در مسیر تعریف شده خود با رهبری صالح قرار نمی‌گرفت، امروز دارای نظام دفاعی بازدارنده نمی‌شد.

وی از اظهارنظر مقام ارشد نظامی آمریکایی مبنی بر مهار شدن قدرت آمریکا در خاورمیانه از سوی جمهوری اسلامی ایران، سخن گفت و افزود: پس از سه دهه تهاجم امروز شما ملت به یک قدرت دفاعی برتر و بازدارنده تبدیل شده‌اید و این در سایه مدیریت صحیح بدست آمده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروز ایران علاوه بر بازدارندگی از بالاترین سطح امنیت برخوردار است، اضافه کرد:‌امروز امنیت یک نماد ارزشمند از اقتدار ملت و نظام جمهوری اسلامی است که دستاورد ارزشمند نظام سیاسی برآمده از اراده ملت است.

وی جمعیت 180 هزار نفری دانشگاهی در مقطع پیروزی انقلاب اسلامی را مورد اشاره قرار داد و با اشاره به اینکه امروز جامعه علمی ما بالنده شده و در حوزه تولید علم رتبه چشمگیری بدست آورده است، گفت: امروز مسیر موفقیت ملت از پیشرفت در دانش و فناوری می‌گذرد و ملت بزرگ ایران در سایه نظام‌سازی این راه را با جدیت پیموده است.

ابوترابی خطاب به ملت ایران عنوان کرد:‌امروز شما به فضا راه یافته‌اید و در دانش هسته‌ای و فناوری و نیز در حوزه‌های پزشکی چهره‌های ممتازی داریم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد:‌دنیا بداند رهبری ایران بر پیشرفت بر عرصه فناوری تاکید دارد و این مسیر را با عزم و دولت و مجلس با اقتدار خواهیم پیمود؛ ملت بزرگ ایران در سایه نظام اسلامی و در پرتو اقتدار دفاعی باید به موقعیتی دست یابد که در آینده جهان نظامی مقتدر باشد و این رسالت دولت، مجلس و همه ارگان‌های نظام است.

ابوترابی با تاکید بر الهام‌گیری ملت ایران از خون شهدای 17 شهریور و 8 سال جنگ تحمیلی جمهوریت و اسلامیت را دو اصل کلیدی نظام برشمرد و با اشاره به اینکه آینده متعلق به ملتی است که استمرارش را در حضور ولایت تعریف می‌کند، گفت: تا امروز در هر عرصه‌ای که نظام پنجه در پنجه آمریکا افکنده است، پیروز بوده است.

وی پیروزی بزرگ ملت ایران در دفاع مقدس را یادآور شد و ادامه داد: در عراق نیز اندیشه انقلاب اسلامی پیروز شد و دو لشکر زرهی آمریکا با یک تریلیون دلار هزینه با ذلت عراق را ترک کردند و عراق به یک متحد درجه یک ایران تبدیل شد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در لبنان نیز که صحنه رویارویی طرفداران تفکر انقلاب اسلامی با مزدوران غرب بود، حامیان انقلاب اسلامی پیروز شدند بویژه در جنگ 33 روزه ابهت صهیونیستی فرو ریخت و در غزه نیز تفکر اسلامی به پیرویز رسید.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها