امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۲۱:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109603
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
محسن کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره ارائه شناسنامه‌های مکانیزه اظهار داشت: در سال 92 طرحی را به وزارت کشور در رابطه با ارائه ...

محسن کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره ارائه شناسنامه‌های مکانیزه اظهار داشت: در سال 92 طرحی را به وزارت کشور در رابطه با ارائه شناسنامه‌های مکانیزه در 7 استان آسیب‌پذیر کشور ارائه کردیم.

وی ادامه داد: اگر می‌خواهیم معضل جعل اسناد را پیشگیری کنیم باید در این استان‌ها شناسنامه‌های مکانیزه که ضریب جعل آن صفر است ارائه دهیم.

کرمی خاطر نشان کرد: هنوز وزارت کشور اعتبارات لازم برای اجرای این طرح را تقبل نکرده است.

معاون اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: سیستان و بلوچستان، کرمان، گلستان، خراسان رضوی، خوزستان، هرمزگان و خراسان شمالی 7 استانی هستند که این طرح باید در آن‌ها اجرایی شود.

وی یادآور شد: بر اساس مکانیزم تعریف شده برای سازمان ثبت‌ احوال شناسنامه‌ها و کارت‌های ملی که مفقود شوند فاقد اعتبار هستند و شناسه آنها به تمامی دستگاه‌های اجرایی پس از مفقودی اعلام می‌شود.

کرمی یادآور شد: هنوز فراخوانی برای تعویض شناسنامه‌ها نداده‌ایم ولی افرادی که به سن 15 سال برسند و کسانی که شناسنامه‌های آنها مفقود و درخواست المثنی بدهند شناسنامه‌های مکانیزه به آنها ارائه می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها