امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۱:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109604
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
محمد سالاری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درخصوص مدیریت یکپارچه در شورای شهر و به خصوص کمیسیون شهرسازی ومعماری ...

محمد سالاری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درخصوص مدیریت یکپارچه در شورای شهر و به خصوص کمیسیون شهرسازی ومعماری اظهار داشت: مدیریت یکپارچه به معنای مدیریت تمامی اقدامات و اتفاقات صورت گرفته شده در سطح شهر است.

وی افزود: یکی ازمهمترین اقداماتی که در جهت ارتقاء نهاد شوراها باید صورت پذیرد مدیریت یکپارچه شهری و شوراها است که متاسفانه علی‌رغم گذشت بیش از سه دهه از عمر شوراها هنوز زیرساخت‌های لازم جهت برون سپاری نهادهای دولتی به تشکل‌های مردم نهاد مهیا نشده است.

رئیس کمیسیون شهرسازی ومعماری شورای شهر تهران با اشاره به برگزاری اجلاس مدیریت یکپارچه شهری و شوراها همزمان با تدوین برنامه ششم توسعه شهری گفت: برگزاری چنین اجلاسی در این فرصت تاریخی منجر به تعاملات بیشتر شوراهای شهر و دولت یازدهم می شود.بستر سازی لازم برای سیاس‌ های کلان مدیریت شهری در برنامه ششم توسعه منجر به ارتقاء جایگاه شوراها می‌شود.

سالاری اضافه کرد: مهمترین اقدامات صورت گرفته شده در کمیسیون شهرسازی و معماری،ملزم نمودن شهرداری به مدیریت یکپارچه شهرسازی و معماری و ارتقاء این جایگاه به معاونت شهرسازی و معماری در فرآیند برنامه پنجم ساله دوم بوده است.

وی ادامه داد: در طول دهه‌های گذشته و از ابتدای انقلاب اسلامی شاهد تنزل معاونت شهرسازی و معماری در شهرداری بودیم که عملا تبدیل به معاونت درآمدزا برای شهرداری شده است.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با بیان این که متاسفانه بیش از 80 درصد از بودجه شهرداری از درآمدهای ناپایدار و شهر فروشی است، خاطرنشان کرد: شورای چهارم و به ویژه کمیسیون شهرسازی و معماری درصدد احیای معاونت شهرسازی است که مانع از تراکم فروشی جهت درآمدزایی در سطح شهر تهران شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار