امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۰:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109607
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 136
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از دماوند به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند، حسن خیرخواه امروز اظهار داشت: بر اساس

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از دماوند به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند، حسن خیرخواه امروز اظهار داشت: بر اساس آمارهای کسب شده در کشور پس از ناهنجاری‌های مادرزادی و اختلالات کروموزومی، سوانح و حوادث دومین عامل مرگ و میر کودکان زیر پنج سال محسوب ‌می‌شود.

وی افزود: نتایج تجزیه و تحلیل موارد مرگ و میر کودکان یک تا 59 ماهه شهرستان دماوند به تفکیک محل فوت، علت فوت، سن کودک متوفی نشان می‌دهد در سه سال گذشته بالاترین علت مرگ به دلیل سوانح و حوادث بوده است.

معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند تصریح کرد: همچنین نتایج تجزیه و تحلیل موارد مرگ و میر کودکان یک تا 59 ماهه شهرستان دماوند به تفکیک محل فوت، علت فوت، سن کودک متوفی، نشان می‌دهد که در سه سال گذشته بیشترین علت مرگ به دلیل سوانح و حوادث بوده که با آمارهای مرگ کودکان در سطح دانشگاه شهید بهشتی که ناهنجاری مادرزادی بوده، مختصر تغییر کرده است.

خیرخواه ادامه داد: اکثرا نتایج بررسی‌ها، آگاهی نداشتن خانواده‌ها در مورد اهمیت پیشگیری از سوانح و حوادث در کودکان یک تا 59 ماهه و همچنین ایمن نبودن بعضی از معابر و اماکن بوده است.

وی بیان داشت: با برنامه‌ریزی و اجرای یک‌سری مداخلات از جمله آموزش به خانواده‌ها در زمینه پیشگیری از سوانح و حوادث نظیر برگزاری کلاس‌های گروهی در مراکز بهداشتی و درمانی، پایگاه‌های بهداشتی و خانه‌های بهداشت‌ و توزیع تراکت‌های پیشگیری از سوانح و حوادث در کودکان یک تا 59 ماهه به تفکیک، می‌توان تا حدودی از حوادث جلوگیری کرد.

معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند اضافه کرد: همچنین کمک به کودک بدحال و احیای پایه، آموزش کمک‌های اولیه، طرح اورژانس یار، برگزاری ایستگاه‌های سلامت از جمله دیگر کارهای وزارت بهداشت در زمینه پیشگیری از بروز حوادث برای کودکان عنوان شده است.

خیرخواه با بیان اینکه به مناسبت برگزاری جشن روز جهانی کودک آمبولانس‌هایی برای کمک به مصدومان در نظر گرفته شده که در مراکز مربوطه حضور یافته‌اند، گفت: انتظار می‌رود خانواده‌ها در انجام مراقبت‌های بهداشتی، کسب آموزش‌های لازم، مطالعه تراکت‌های پیشگیری از سوانح و حوادث که از همین مراکز دریافت می‌کنند و همچنین مراجعه به هنگام به مراکز، پایگاه‌ها و خانه‌های بهداشتی منطقه تحت پوشش خود، همکاری لازم را داشته باشند.

وی اظهار داشت: امیدواریم هر چه زودتر شاهد کاهش هر چه بیشتر مرگ کودکان یک تا 59 ماهه که از شاخص‌های مهم توسعه در سطح شهرستان دماوند محسوب می‌شود، باشیم.

انتهای پیام/67015/س/چ3000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها