امروز : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 26
۱۲:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109608
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد ارس، محسن خادم عرب‌باغی در آیین گشایش نمایشگاه و فروشگاه

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد ارس، محسن خادم عرب‌باغی در آیین گشایش نمایشگاه و فروشگاه دایمی صنایع دستی منطقه آزاد ارس اظهار کرد: تولید این صنایع با هدف عرضه داخلی کافی نیست و باید ضمن فرانگری به فکر صادرات در این زمینه نیز باشیم.

وی ایجاد این نمایشگاه را در جذب گردشگر و رونق اقتصاد گردشگری منطقه مفید ارزیابی کرد و افزود: انجام پژوهش‌های بازاریابی جهت شناسایی مراکز عرضه و فروش صنایع دستی در داخل و خارج از کشور می‌تواند به رونق روزافزون صنایع دستی منجر شود.

عرب‌باغی با اشاره به اینکه حجم انبوهی از ورنی کشور در شهرستان خداآفرین تولید می‌شود، بر ضرورت حمایت بیشتر از صنایع دستی این شهرستان تاکید کرد.

در نمایشگاه دائمی صنایع دستی منطقه آزاد ارس، هنرهایی از جمله معرق چوب، منبت کاری، گره چینی، تابلو هنری، کتیبه‌های سفالی و سرامیک، ریزه‌کاری چوب، کاشی هفت رنگ، تراش سنگ‌های زینتی، نقاشی روی شیشه و سفال، قلم زنی، میناکاری، صنایع چوبی دست ساز و نیز عروسکی با نام نازلی و با لباس محلی جلفا، به نمایش گذاشته شده است.

نمایشگاه و فروشگاه دائمی صنایع دستی منطقه آزاد ارس در مسیر جاده کلیسای سنت استپانوس و جنب پارک دورنا دایر شده است.
انتهای پیام/60001/س/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار