امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۸:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109610
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
به گزارش فارس، احمد حکیمی پور درباره وضعیت برج آزادی اظهار کرد: برج آزادی در بردارنده یاد و خاطره انقلاب است و خاطرات آن زمان را در ذهن مردم زنده می ...

به گزارش فارس، احمد حکیمی پور درباره وضعیت برج آزادی اظهار کرد: برج آزادی در بردارنده یاد و خاطره انقلاب است و خاطرات آن زمان را در ذهن مردم زنده می کند، اما امروز این یادمان تاریخی با مشکلات آبریزش، تاسیسات و مشکلات مدیریتی مواجه است. به طوری که در حال حاضر تنها مدیریت سطح آن در اختیار شهرداری است و مدیریت موزه و پایین دست آن توسط بنیاد رودکی صورت می گیرد.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران اعلام کرد: دسترسی مردم به این برج آسان نیست و این سرمایه فرهنگی و تاریخی در عمل مورد بازدید مردم و مبهمانان تهران قرار نمی گیرد. مشکلات دسترسی مردم ، تعمیرات و  ساماندهی آن باید حل شود.

حکیمی پور با اشاره به موضوع تفاهم نامه مابین شهردار تهران و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تعامل بیشتر در خصوص حوزه های فرهنگی شهر تهران گفت: شورای چهارم دارای رویکرد فرهنگی و اجتماعی است و از این رو نسبت به وضعیت برج آزادی دغدغه جدی دارد. به طوری که کمیته میراث فرهنگی را مامور کرده است تا وضعیت این برج را منعکس کرده تا در صورت نیاز به تصمیم گیری در باره آن پرداخته و حتی بودجه تخصیص پیدا کند.

رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران گفت: متاسفانه برج آزادی با توجه به ظرفیت هایی که دارد به خوبی شناخته نشده است و مدیریت آن فاصله زیادی با انتظارات دارد. این در حالی است که اکنون برج میلاد در عرصه فرهنگی از همه ظرفیت هایش استفاده کرده و این برج به محل تبادل فرهنگی تهران تبدیل شده است، اما برج آزادی با وجود برخورداری از قدمت بیشتر و وجود جاذبه های مهمتر در حاشیه قرار گرفته و شناسانده نشده است؛ آنچنان که مردم از آن اطلاعی ندارند.

به گفته این عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران، شهرداری نمی خواهد برج آزادی را در دست بگیرد بلکه مجموعه مدیریت شهری می خواهند تا با کمک خود مدیریت این برج تاریخی را بهینه کنند و با ایجاد مدیریت واحد ، اقدامات موثری برای معرفی ظرفیت های این برج ایجاد شود.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها