امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۸:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109620
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وحید نوروزی در حاشیه جلسه مشترک شهرداری منطقه با مهندسان مشاور پروژه بوستان مادر گفت: بوستان مادر در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وحید نوروزی در حاشیه جلسه مشترک شهرداری منطقه با مهندسان مشاور پروژه بوستان مادر گفت: بوستان مادر در فضایی به وسعت 23 هکتار در 2 فاز به بهره‌برداری خواهد رسید

وی با بیان اینکه احداث بزرگترین تفرجگاه پایتخت به وسعت 470 هکتار در مسیر رودخانه کن، در 2 فاز در دست اجرا است گفت: فاز نخست انرا شهرداری منطقه در طرحی 23 هکتاری دردست احداث دارد که طی سال جاری مورد بهره برداری قرار خواهدگرفت.

شهردار منطقه 18 با اشاره به اینکه استفاده از ساحل و حاشیه رودخانه کن در این پروژه مطرح شده است، تصریح کرد: نخستین شن باغ کشور در بوستان مادر منطقه 18 احداث و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

وی با تأکید بر اینکه احداث شن باغ در دل بوستان مادر و حاشیه رودخانه کن، می‌تواند فرصت بکری را برای استفاده شهروندان به وجود آورد، اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد از مصالح طبیعی و طراحی‌های بدیع در این بوستان فرامنطقه‌ای بهره ببریم تا به حفظ محیط زیست کمک کرده باشیم. به همین منظور ، طراحی ویژه‌ای را برای ساخت آلاچیق‌های این بوستان در نظر گرفته‌ایم.

به گفته نوروزی آلاچیق‌های تعبیه شده در بوستان مادر، با استفاده از درختان طبیعی شکل خواهند گرفت و هیچ عنصر غیرطبیعی در ساخت آنها استفاده نخواهد شد. این در حالیست که تاکنون از چنین سبکی برای احداث آلاچیق‌ها استفاده نشده است و برای نخستین بار در منطقه 18 پایتخت مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

شهردار منطقه 18 در ادامه جلسه به موضوع تملک بخشی از زمین‌های اطراف و مرتبط با بوستان مادر پرداخت و گفت : با توجه به قولی که به شهروندان پایتخت داده ایم تا پایان سال جاری فاز نخست این بوستان زیبا را به بهره‌برداری می رسانیم. لذا روند تملک اراضی اطراف باید سرعت بیشتری به خود بگیرد.

نوروزی با اشاره به پیگیری‌های مسئولان منطقه‌ای برای سرعت یافتن روند ساخت این پروژه بزرگ در جنوب غرب پایتخت اظهار داشت: طی بازدید های هفتگی روند احداث پروژه ، نقاط قوت و ضعف آنرا پیگیر خواهیم شد.

شهردار منطقه 18 با اشاره به نامگذاری این بوستان به نام بوستان مادر گفت: در روز مراسم کلنگ زنی این پروژه یادی کردیم از همه مادران فداکار، به ویژه مادران شهدای منطقه و کشور که حق بزرگی بر گردن همه ما دارند. به همین منظور این بوستان به برکت همه مادران کشورمان، بوستان مادر نامیده شده است.

وی تصریح کرد: به پاس خون همه شهدا و به نمایندگی از نام مقدس آن‌ها، سردیس شهدای منطقه 18 نیز در بوستان بزرگ مادر نصب خواهد شد.

نوروزی درباره دسترسی‌های ویژه این بوستان و امکانات جانبی آن اظهار داشت: خوشبختانه در گذشته تجربه‌های بسیار خوبی از عملیات ساخت 2 بوستان رود دره‌ای نهج البلاغه و جوانمردان به دست آورده‌ایم. به ویژه تجربه‌های ترافیکی این پروژه که به ما کمک می‌کند تا دسترسی‌های مناسب‌تری را برای بوستان مادر در نظر بگیریم. از آنجا که این بوستان در نزدیکی بزرگراه آزادگان احداث خواهد شد، تلاش می‌کنیم تا کمترین میزان درگیری با این بزرگراه به وجود بیاید. این بوستان که در ادامه 2 بوستان رود دره‌ای احداث می‌شود بخش قابل توجهی از فضاهای تفریحی منطقه 18 و دیگر مناطق تهران را به خود اختصاص خواهد داد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها