امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۴:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109626
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام منتظری در جلسه هیأت عمومی دیوان عدالت اداری اظهار

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام منتظری در جلسه هیأت عمومی دیوان عدالت اداری اظهار داشت: هم سو با اقداماتی که بناست در دوره دوم مدیریت رئیس قوه قضائیه در دستگاه قضایی صورت گیرد، لازم است تحولی جدی در امور مربوط به دادرسی اداری در دیوان عدالت اداری ایجاد شود و این نیازمند تلاش همکاران و افزایش تسلط آنان بر مسایل حقوق عمومی است.

وی افزود: متأسفانه طی سال‌های گذشته به موضوعات مطروحه در دیوان عدالت اداری که از جنس حقوق عمومی است، مناسب جایگاه آن توجه نشده و ابزار لازم برای این بخش در قوه قضائیه فراهم نشده است.

رئیس دیوان عدالت اداری افزود: از آنجایی که در سایر بخش‌های قوه قضائیه بیشتر حقوق مدنی و کیفری کاربرد دارد و قضات فارغ‌التحصیل از حوزه و دانشگاه، حتی در دوره کارآموزی قضائی، با حقوق جزایی یا مدنی کار کرده‌اند، لذا وقتی وارد دیوان عدالت اداری می‌شوند بر حقوق عمومی که مورد استفاده در دیوان است تسلط کافی ندارند.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری تصریح کرد: بنابراین از افرادی که متقاضی ورود به دیوان عدالت اداری هستند یا کسانی که در بدو ورود قرار دارند، می‌خواهیم نسبت به فراگیری موضوعات در حقوق عمومی و نکات ظریف آن توجه بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه با ریاست قوه قضائیه و رئیس دانشگاه علوم قضایی مذاکراتی صورت گرفته است تا نسبت به دایر کردن رشته حقوق عمومی در دانشگاه اقدام شود، اضافه کرد: امیدواریم بتوانیم فرصتی فراهم آوریم که قضات علاقمند و همچنین آنانکه قصد ورود به دیوان را دارند، نسبت به فراگیری حقوق عمومی در دانشگاه علوم قضایی اقدام کنند.

رئیس دیوان عدالت اداری همچنین اظهار امیدواری کرد که در آینده نزدیک امکان ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری برای علاقمندان به حقوق اداری فراهم شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار