امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۳:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109629
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، بر اساس قانون تأمین اجتماعی، بیمه شده و افراد خانوده

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، بر اساس قانون تأمین اجتماعی، بیمه شده و افراد خانوده اش(همسر، فرزندان، پدر و مادر) که تحت تکفل او باشند، می‌توانند به عنوان بیمه شده تبعی از خدمات درمانی استفاده کنند.

بر این اساس، مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی(بازنشستگان، ازکارافتادگان وبازماندگان) و مقرری بگیران بیمه بیکاری نیز تحت پوشش خدمات درمانی این سازمان هستند.

لازم به ذکر است که، تعهدات درمانی این سازمان شامل همه خدمات کلینیکی، پاراکلینیکی، بیمارستانی،کمک ها و معاینات طبی و معالجات مربوط به دوران بارداری، زایمان و پس از آن و همچنین توانبخشی و تحویل وسایل کمک پزشکی(اروتز و پروتز) است که در چارچوب مصوبات شورای عالی بیمه خدمات درمانی کشور و هیأت وزیران قابل ارائه است.

بر این اساس، سازمان تأمین اجتماعی، خدمات درمانی مورد نیاز افراد تحت پوشش خود را با روش های درمان مستقیم و درمان غیر مستقیم به بیمه شدگان این سازمان ارائه می کند.

بر اساس این گزارش، درمان مستقیم با استفاده از مراکز درمانی و بیمارستان های ملکی  تأمین اجتماعی ارائه می شود که تمامی خدمات درمانی و دارویی مورد نیاز دارندگان دفترچه های درمانی معتبر سازمان تأمین اجتماعی  به طور رایگان به آنان ارائه می شود.

بر این اساس، در روش درمان غیر مستقیم بیمه شده سازمان تأمین اجتماعی با استفاده از امکانات درمانی بخش دولتی و خصوصی طرف قرار داد ( شامل مطب پزشکان ،داروخانه ها، مراکز پاراکلینیکی، درمانگاه ها، پلی کلینیک ها، بیمارستان ها و...) خدمات درمانی مورد نیاز خود را با پرداخت بخشی از هزینه ها به عنوان فرانشیز دریافت می کند.

انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها