امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۶:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109631
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ویزیت رایگان مردم مناطق محروم تهران روز پنجشنبه در قالب طرح جهادی دست‌های مهربان اجرا ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ویزیت رایگان مردم مناطق محروم تهران روز پنجشنبه در قالب طرح جهادی دست‌های مهربان اجرا می‌شود.

این طرح در 3 نقطه حسن‌آباد و قیامدشت شهرری، چهاردانگه اسلامشهر و مرکز قائمیه اسلامشهر از ساعت 7 صبح روز پنجشنبه اجرایی می‌شود.

علی جعفریان رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در این زمینه گفت: رئیس‌جمهور در دو نوبت تأکید بر گسترش ویزیت جهادی کرد و ما امروز اعلام می‌کنیم که سومین مرحله از طرح جهادی دست‌های مهربان با همکاری معاونت‌های بهداشت، درمان و غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تهران پنجشنبه هفته جاری به اجرا درمی‌آید.

وی با بیان اینکه طرح دست‌های مهربان هر 3 ماه یک بار در مناطق محروم تهران به اجرا گذاشته می‌شود، گفت: مرحله اول اسفند 92 و مرحله دوم خرداد 93 اجرا شد و در هر نوبت 8 تا 10 فوق تخصص که عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند در طرح حضور داشتند.

جعفریان در مورد مردم این مناطق گفت: ما در این مناطق مردم خیلی محرومی داریم که امکانات تشخیصی و درمانی مناسب در اختیار ندارند، خیلی از آنها بیماری‌های مزمنی دارند که مراجعات و کنترل متعدد آن نیازمند صرف هزینه‌ای است که قادر به پرداخت آن نیستند.

به گفته وی بسیاری از مردم این مناطق تحت پوشش بیمه قرار ندارند و ملیتی غیر ایرانی دارند.

در ادامه نشست آرش رشیدیان معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز گفت: نگاه ما در اجرای طرح دست‌های مهربان اجرای طرح در مدت کوتاه نیست و در پی این هستیم که در درازمدت نیاز مردم مناطق محروم تهران را کاهش دهیم.
 
وی گفت: به همین منظور کلینیک‌های اقماری در این مناطق در دست احداث هستند آنچنان که وی می‌گوید دور بعد ویزیت رایگان آذر انجام خواهد شد و یکی از مناطق محروم شهر تهران نیز به مناطق تحت پوشش این طرح افزوده می‌شود.

رشیدیان با بیان اینکه مشکلات دسترسی دارویی گذشته با همکاری دستگاه‌های مختلف برطرف شده است، گفت: اسفند 644 ویزیت تخصصی و 1241 ویزیت عمومی در طرح دست‌های مهربان انجام شد در حالی که کل ویزیت‌های خرداد 1520 ویزیت بود.

وی در مورد ارجاع بیمارانی که به معاینات بیشتر در بیمارستان‌ها نیاز دارند، گفت: در نوبت اول 80 بیمار و در نوبت دوم 205 بیمار به بیمارستان‌ها ارجاع داده شدند که این ارجاع‌ها ارجاع ضروری به شمار می‌رود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: متخصصانی که ما را در طرح دست‌های مهربان همراهی می‌کنند در زمینه‌های زنان، اطفال، داخلی، چشم، قلب، گوش، حلق، بینی و کودکان بیماران را ویزیت می‌کنند.

بررسی افزوده شدن متخصص پوست و متخصص روانپزشکی به پزشکان طرح ویزیت رایگان مردم مناطق محروم نیز در دست بررسی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران است.

رشیدیان همچنین از تشکیل پرونده برای تک‌تک بیماران ویزیت شده در طرح دست‌های مهربان خبر داد و گفت: همه بیماران ویزیت شده تحت پوشش شبکه بهداشت هستند و با طی کردن مسیر ارجاع توسط پزشکان متخصص ویزیت می‌شوند.

به گفته وی بیمارستان‌های فارابی، امام خمینی(ره)، بهارلو و ضیاییان بیشترین کمک‌ها را در پذیرش بیماران ارجاعی دارند.

در ادامه نشست خبری حسین‌زاده نماینده معاونت غذا و دارو نیز گفت: با تعامل انجام شده تمام داروخانه‌های محله‌های محروم داروهای تجویز شده توسط متخصصان را در اختیار بیماران قرار می‌دهند تا بیماری مجبور نباشد که به تهران برای تأمین دارو مراجعه کند.

وی افزود: بیمه نیز نسخه پیچیده شده توسط پزشکان متخصص را تأیید می‌کند تا هزینه محرومان کاهش یابد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها