امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۴:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109632
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بازی رایانه‌ای پروانه، با حضور نجفی سولاری، مشاور وزیر ارشاد در امور فناوری اطلاعات امروز در محل دومین

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بازی رایانه‌ای پروانه، با حضور نجفی سولاری، مشاور وزیر ارشاد در امور فناوری اطلاعات امروز در محل دومین نمایشگاه فن آوری اطلاعات از سوی مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.

در این مراسم، نجفی سولاری، مشاور وزیر فرهنگ در امور فن‌آوری دیجیتال در سخنانی از بی توجهی به فضای مجازی و رسانه‌های دیجیتال انتقاد کرد.

وی همچنین از تصمیمات مهم نظام برای تقویت فضای مجازی خبر داد و گفت: سند متقن فرهنگی برای شبکه ملی اطلاعات تهیه شده که در آن امتیازات ویژه‌ای برای تولیدکنندگان پیش بینی شده است.

مشاور وزیر فرهنگ در امور فن‌آوری اطلاعات همچنین اظهار داشت: نهادهای مختلف دریافته‌اند که برای تقویت اشتغال باید این حوزه تقویت شود.

نجفی در پایان تاکید کرد که در فضای جدید، تولیدکننده اثر، جای پای ویژه‌ای خواهد داشت.

امضای تفاهم‌نامه همکاری‌های فناوری اطلاعات با دانشگاه صنعتی شریف

مشاور وزیر و دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور از امضای تفاهم نامه همکاری در حوزه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال با دانشگاه صنعتی شریف خبر داد.

حمید رضا ارباب سلیمانی، صبح امروز در حاشیه بازدید از دومین نمایشگاه بین المللی فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال با اعلام این خبر گفت: یکی از مهمترین و اصلی‌ترین وظایفی که ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد بر عهده دارد؛ هدایت و حمایت از تمامی فعالان حوزه دیجیتال در زمینه‌های قرآنی و عترت است و در این راستا تفاهم نامه‌ای با دانشگاه صنعتی شریف امضا شده است.

وی افزود: بر اساس این تفاهم نامه از تمامی دانشجویانی که ظرفیت و توانایی تولید آثار در حوزه رسانه‌های دیجیتال از جمله انیمیشن، بازی‌های رایانه‌ای، وبلاگ و سایر فعالیت‌هایی که با محتوای قرآن و عترت است؛ را داشته‌اند؛ دعوت شده است تا آثار خود را ارایه دهند.

ارباب سلیمانی ادامه داد: یکی از اهداف امضای اینگونه تفاهم نامه‌ها ایجاد شرایطی است تا بر اساس آن بتوانیم در آموزش مهارت‌های کارآفرینی قدم‌های رو به جلویی برداریم.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: از دیگر اهداف این تفاهم نامه برداشتن گام‌هایی است تا در آینده‌ای نزدیک بتوانیم شاهد غنی سازی حوزه رسانه‌های دیجیتال با محتوای دینی باشیم.

وی ادامه داد: برای رسیدن به توسعه رسانه‌های دیجیتال با محتوایی دینی و مذهبی لازم است؛ آموزش‌هایی به صورت حضوری و مجازی برای علاقه‌مندان در نظر گرفته شود که براساس تفاهم نامه منعقد شده با دانشگاه صنعتی شریف این آموزش‌ها از سوی اساتید دانشگاه در نظر گرفته شده است.

دومین نمایشگاه بین المللی فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال پانزدهم شهریور ماه با حضور جمعی از مقامات کشور آغاز به کار کرد و تا هجدهم شهریور ماه سال جاری از ساعت 9 تا 16 در محل دایمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران پذیرای علاقه مندان است.

انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها