امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۸:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109642
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه فرانسوی فیگارو، در پی انتشار نتایج نظرسنجی اخیر مؤسسه ایفوپ در خصوص پیشی گرفتن «مارین ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه فرانسوی فیگارو، در پی انتشار نتایج نظرسنجی اخیر مؤسسه ایفوپ در خصوص پیشی گرفتن «مارین لوپن» رهبر حزب جبهه ملی فرانسه از «فرانسوآ اولاند» رئیس‌جمهور این کشور در پلکان محبوبیت و مقبولیت مردمی، «ژان کریستوف کامبادلی» دبیر اول حزب سوسیالیست حاکم فرانسه در اظهاراتی فرضیه به قدرت رسیدن لوپن و جبهه ملی فرانسه را روی کار آمدن «رژیم آپارتاید» و زمینه‌ساز بروز هرج و مرج و آشوب در کشور دانست.

وی در اظهاراتی در این باره اعلام کرد: «من فکر می‌کنم که به قدرت رسیدن لوپن یک فرضیه نیست، بلکه به معنای بروز هرج و مرج و آشوب در فرانسه است.»

اظهارات دبیر اول حزب سوسیالیست فرانسه در حالی صورت می‌گیرد که «مانوئل والس» نخست‌‌وزیر این کشور نیز اخیرا در اظهاراتی اعلام کرده که مارین لوپن و راست‌گرایان افراطی پشت درهای قدرت در فرانسه نشسته‌اند.

طبق نظرسنجی اخیر مؤسسه ایفوپ، در حال حاضر میزان محبوبیت مردمی راستگرایان افراطی جبهه ملی از حزب حاکم سوسیالیست بیشتر شده است.

بر اساس این نظرسنجی،چنانچه دور نخست انتخابات ریاست جمهوری در فرانسه برگزار شود و مارین لوپن و فرانسوآ اولاند با هم در آن رقابت کنند، 54 درصد واجدان شرایط رأی به لوپن و 46 درصد به اولاند رأی خواهند داد.

طبق اطلاعات موجود، محبوبیت فرانسوآ اولاند طی ماه‌های اخیر به شدت سقوط کرده و وی هم‌اکنون عنوان نامحبوب‌ترین رئیس‌جمهور جمهوری پنجم فرانسه را یدک می‌کشد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها