امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۵:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109648
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری ریانویستی، «پترو پروشنکو» رئیس‌جمهور اوکراین امروز دوشنبه با حضور در شهر بندری و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری ریانویستی، «پترو پروشنکو» رئیس‌جمهور اوکراین امروز دوشنبه با حضور در شهر بندری و بحران زده ماریوپول، بر ادامه تسلط کی‌یف بر این شهر تأکید کرد.
وی در این شهر، با حضور در میان طرفداران دولت مرکزی، انعقاد قرارداد آتش‌بس را یک پیروزی خواند و آن را مانعی در برابر نقض تمامیت ارضی اوکراین خواند.
رئیس‌جمهور اوکراین در خصوص مناقشه موجود میان دولت و استقلال‌طلبان گفت:‌ «رسیدن به پیروزی در این مناقشه با توسل به راهکار نظامی، غیرممکن است». وی هم‌چنین همزمان با این دیدار در صفحه توئیتر خود نوشت: ماریوپول بخشی از اوکراین است و ما این زمین را به هیچ‌کس نمی‌دهیم.
«پروشنکو» در سخنرانی خود هم‌چنین، آزادی 1200 سرباز اوکراینی از زندان نیروهای استقلال‌طلب را تأیید کرد. آزادی متقابل زندانیان، یکی از شروط قرارداد آتش‌بس روز جمعه میان استقلال‌طلبان و دولتمردان کی‌یف است؛ قراردادی که با وساطت روسیه و در شهر «مینسک» پایتخت بلاروس منعقد شد.
وی ضمن اعلام آماده‌باش کامل برای نیروهای نظامی، به چند تن از افسران و درجه‌داران اوکراینی به دلیل حفاظت از شهر در برابر نفوذ استقلال‌طلبان تقدیر کرد و به آن‌ها مدال شجاعت داد.
«ماریوپول» یکی از بنادر مهم جنوب اوکراین و مسیر اصلی صادرات فولاد این کشور است. صنایع فولاد یکی از صنایع مهم اوکراین و از یادگارهای دوران تسلط شوروی سابق بر این کشور است.
این شهر به رغم امضای قرارداد آتش‌بس میان کی‌یف و استقلال طلبان در روز جمعه، در روزهای اخیر شاهد درگیری‌های پراکنده میان طرفین بوده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها