امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۹:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109653
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه «السفیر»،‌ «تمام سلام» نخست وزیر و «نهاد المشنوق» وزیر کشور لبنان به منظور کنترل امور ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه «السفیر»،‌ «تمام سلام» نخست وزیر و «نهاد المشنوق» وزیر کشور لبنان به منظور کنترل امور کشور و جلوگیری از واکنش‌های (خطرناک مردمی) در پی اعلام خبر اعدام دومین اسیر لبنانی توسط «داعش» با «حسین خلیل» معاون دبیر کل حزب الله و «وفیق صفا» مسئول یگان ارتباطات و هماهنگی حزب الله تماس برقرار کردند.

گروهک‌های تروریستی داعش و جبهه النصره یک ماه گذشته با حمله به برخی مراکز نظامی ارتش و نیروهای امنیتی لبنان،‌ ده‌ها تن از نظامیان لبنانی را ربودند. افراد مسلح تا کنون دو تن از اسرا را اعدام کرده‌اند. دو شب گذشته خیابان‌های لبنان به دنبال انتشار خبر بریدن سر «عباس مدلج» توسط داعش صحنه اعتراضات مردمی بود.

بر اساس این گزارش، دو طرف توافق کردند که طرح داعش به دنبال ایجاد فتنه بین شیعه و سنی است و راهی  جز ناکام گذاشتن این توطئه وجود ندارد.

این گزارش حاکی است که حزب الله در مناطق تحت نفوذش با قدرت وارد عمل شده و در راستای برقراری امنیت در آنجا فعالیت کرده است. حزب الله همچنین با خانواده شهید مدلج (شیعه) تماس گرفته و هیئتی را برای تسلیت شهادت فرزندشان اعزام کرده است.

روز گذشته پدر شهید عباس مدلج مردم خشمگین را به خویشتنداری دعوت کرده و تاکید کرد که فرزندش شهید همه لبنان است و او همچنان حاضر به خدمت در ارتش این کشور است.

«نهاد المشنوق» وزیر کشور لبنان به روزنامه السفیر گفت: یک فرستاده از طرف قطر روند مذاکره با ربایندگان را مدیریت می‌کند ولی تابعیتش قطری نیست... احتمالا این پرونده تا حدودی طولانی شود.

پیش از اینکه اخباری مبنی بر ورود هیئت‌های اطلاعاتی قطر و ترکیه به عرسال جهت مذاکره با افراد مسلح منتشر شده بود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها