امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۳:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109665
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فدریکا موگرینی در گفتگو با پایگاه «تینک پراگرس» بر ادامه سیاست تحریم روسیه تاکید کرد. مسئول سیاسات

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فدریکا موگرینی در گفتگو با پایگاه «تینک پراگرس» بر ادامه سیاست تحریم روسیه تاکید کرد.

مسئول سیاسات خارجی اتحادیه اروپا ضمن رد انتقادات از وی درباره ضعف در قبال روسیه گفت: اولین سفر رسمی من به عنوان رئیس شورای اروپا به اوکراین بود و این سفر قبل از عزیمتم به مسکو بود. من همیشه از رویکرد تحریم روسیه توسط اتحادیه اروپا حمایت کرده‌ام. ما همه معتقدیم که راه حل نظامی برای این بحران وجود ندارد برای همین واکنش ما باید در قبال تحریم‌های اقتصادی قوی بوده و همچنین راه را برای مذاکره سیاسی باز بگذاریم.»

وی افزود: «این مذاکره و دیپلماسی به همراه تحریم تنها راه پایان بحران اوکراین است. ما باید به دنبال کاهش تنش بوده و و تمامیت ارضی و حاکمیت اوکراین را بار دیگر برقرار کنیم ما همچنین باید روسیه را به متعهد به مسئولیتهای منطقه‌ای و جهانی‌اش فرابخوانیم.»

موگرینی گفت: «مسکو اخیرا انتخاب کرده که شریک استراتژیک ما نباشد البته ما می‌دانیم جغرافیا روسیه را کشوری استراتژیک برای اروپا، خاور میانه و آمریکا می‌سازد.»
ما باید روی توافق اتمی با ایران و آشتی مجدد احتمالی تهران و ریاض سرمایه‌گذاری کنیم و همچنین به موضوعات ریشه‌ای از قبیل دموکراسی، منزلت اجتماعی و حقوق اقتصادی و اجتماعی که ریشه‌های «خیزش‌ها در جهان عرب» بوده هم سرمایه‌گذاری کنیم
روابط بسیار عالی با جان کری و باراک اوباما داریم و به همراه آمریکا در حال پرداختن مشترک به بحران‌های خاورمیانه و اروپای گسترده‌تر و همچنین دوران گذار در افغانستان و آفریقا هستیم. بحران‌های موجود به حدی در هم پیچیده و پیچیده است که هیچ بازیگر بین‌المللی به تنهایی قادر به حل آن نیست.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها