امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۵:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109667
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 157
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه خبری سی‌ان‌ان، «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت که ورود ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه خبری سی‌ان‌ان، «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت که ورود سربازان آمریکایی به میدان نبرد در عراق به هیچ وجه در میان گزینه‌های رئیس‌جمهور این کشور نیست.
وی افزود: نظر آقای رئیس‌جمهور موافق درگیر شدن دولت‌های منطقه خصوصاً دولت عراق با گروه داعش است، البته ما مسیر را برای اجرای عملیات مخفیانه نیز باز گذاشته‌ایم.
آقای ارنست در سوالی مبنی بر احتمال حمله به خاک سوریه برای مقابله با داعش گفت:‌ رئیس‌جمهور پیش از این تمایل خود را برای انجام هر عمل ممکن در جهت ریشه‌کن کردن داعش ابراز داشته است.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص هماهنگی «اوباما» با کنگره برای حمله به داعش گفت:‌ برای کنگره بسیار مهم است که یکی از طرف‌های تصمیم‌گیری برای مبارزه با داعش باشد ولی به هر حال در این موضوع، مسئولیت اصلی بر روی دوش آقای رئیس‌جمهور خواهد بود.
آقای ارنست گفت:‌ رئیس‌جمهور در مقام فرمانده ارشد ارتش است و در نهایت، مسئولیت استفاده از نیروی نظامی بر علیه داعش به عهده وی خواهد بود.
سخنگوی کاخ سفید به بازگشت اتباع غربی عضو داعش به کشورهای مادری نیز پرداخت و گفت:‌ آقای رئیس‌جمهور برای بازداشتن غربی‌های عضو داعش از ورود مجدد به ایالات متحده، از هیچ اقدامی فروگذار نخواهد بود.
«جاش ارنست» ضمن اذعان به ارسال تجهیزات و سلاح‌های آمریکایی برای ارتش آزاد سوریه در طی یک سال اخیر گفت که دولت در پی افزایش این کمک‌ها است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها