امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۳:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109679
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
«محمد سعید ملحم»، سرهنگ بازنشسته ارتش سوریه و کارشناس امور استراتژیک در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق تصریح کرد:‌ ...

«محمد سعید ملحم»، سرهنگ بازنشسته ارتش سوریه و کارشناس امور استراتژیک در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق تصریح کرد:‌ هدف طرح جدید آمریکا در منطقه تجزیه و تقسیم آن و ایجاد کشورها و موجودیت‌هایی طایفه‌ای و قومی است که به طور مستمر با یکدیگر درگیر باشند تا در این میان رژیم صهیونیستی به قدرتمندترین رژیم حاکم در منطقه تبدیل شود.

ملحم افزود: آمریکا و رژیم صهیونیستی پس از تجارب بیشماری که به دست آوردند، دریافتند، بهترین راهبرد در منطقه احیای مذهب و دین‌گرایی در منطقه است، چون این راهبرد راحت‌ترین راه برای تحقق اهداف مورد نظر صهیونیست‌هاست.

وی تاکید کرد: وهابیت و در مراحلی اخوان المسلمین از جمله مکتب‌‌هایی بودند که چهره اسلام را تحریف کردند و تاریخ آنها تایید کننده این ادعاست و آنچه امروز توسط گروه تروریستی تکفیری داعش رخ می‌دهد، تصویری واضح و آشکار از وهابیت است، چون افکار و اندیشه‌هایش هیچ ارتباطی با آموزه‌های اسلام ندارد و مهمترین وظیفه آن تقسیم و تجزیه منطقه و تحریف اسلام است.

ملحم گفت:‌ داعش و دیگر گروه‌های تروریستی که نام‌هایی همچون ارتش آزاد و جبهه النصره و جیش الاسلام و غیره را برخود نهاده‌اند و یا نام‌های دیگری که آمریکا بر این گروه‌های می‌گذارد، همه و همه تنها به طرح آمریکا در منطقه خدمت می‌کنند.

این کار شناس امور استراتژیک افزود:‌ داعش یکی از این گروه‌هاست که از آن خواسته شده میزان جرایم و جنایات و کشتارهای خود را برای ایجاد رعب و وحشت بیشتر در دل دشمنان آمریکا افزایش دهد، به همین دلیل ادعای مبارزه با این گروه با توجه به ساده‌ترین داده‌ها و بدون اینکه نیازی به اطلاعات و داده‌های دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی باشد، در می‌یابد که این سخن کذب محض است، چون میان آمریکا و داعش ارتباطی عمیق وجود دارد و این آمریکا و ناتوست که اطلاعات لازم را در اختیار داعش می‌گذارد و بر اقداماتش نظارت و اشراف دارد.

سرهنگ محمد براین باور است که داعش که مدعی اسلام واقعی است و به قتل و کشتار و تخریب و ایجاد رعب و وحشت به عنوان یکی از راهبردهای خود روی می‌آورد، و نمونه‌های این جنایات در عراق و سوریه بی‌شمار رخ داده نه تنها با آموزه‌های اسلام در تعارض و تناقض است، بلکه توهین به دین اسلام است که سراسر آن مهر و محبت و تسامح و تساهل با دیگران است و در واقع باید گفت که این اقدامات با خواست و میل و اراده آمریکا و رژیم صهیونیستی مطابقت و همخوانی دارد.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار