امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۶:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109682
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو با انتشار بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن نشست گروهک تجزیه طلب داک در باکو، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو با انتشار بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن نشست گروهک تجزیه طلب داک در باکو، تاکید کرد: این گروهک فاقد پایگاه مردمی و جایگاه سیاسی و حمایت دولتی بوده وبرای خروج از انزوا، نشست هایی از این دست را برگزار می کند.

در بخشی از این بیانیه آمده است: در این نشست افراد شناخته شده ای که سال هاست در خدمت اهداف دشمنان مردم ایران و جمهوری آذربایجان قرار دارند، این بار نیز توسعه مناسبات دو کشور دوست و برادر را هدف گرفته و در همسوئی با رسانه‌های صهیونیستی در مسیر تضعیف دوستی دو ملت، به تبلیغ افکار تجزیه طلبانه پرداختند.

این بیانبه گروهک‌های تجزیه طلب و رسانه های صهیونیستی را به دو لبه قیچی که قصد بریدن حلقه‌های اتصال دو ملت ایران و جمهوری آذربایجان تشبیه کرده و می افزاید خوشبختانه با هشیاری مردم و درایت مسئولین دو کشور،دسیسه های دشمنان خنثی شده و مناسبات فیمابین مسیر توسعه را می پیماید.

سفارت ایران در این بیانیه تاکید کرده که هتاکی و بی احترامی این گروهک تجزیه طلب به جمهوری اسلامی ایران را برنتابیده و از مجاری دیپلماتیک و راه های قانونی ،برخورد حقوقی لازم با کسانی که به ملت بزرگ ایران بخصوص آذربایجانی های غیور این کشور توهین کرده اند را پیگیری خواهد کرد.در پایان این بیانیه آمده جمهوری اسلامی ایران اجازه برگزاری نشست های ضد آدربایجانی را نمی دهد و انتظار دارد مقامات جمهوری آذربایجان نیز برخورد قانونی لازم را با گروهکی که تمامیت ارضی ایران را زیر سئوال برده است انجام دهند.

گفتنی است، گردهمائی ضد ایرانی گروهک موسوم به کنگره آذربایجانی های جهان روز دوشنبه 17 شهریور در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان برگزار شد و طرح مطلب موهن و ضد ایرانی از خصوصیات این نشست بود.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها