امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۱:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109685
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بعد از کشته شدن دو خبرنگار آمریکایی به دست گروه تروریستی «داعش» و موضع‌گیری‌های مکرر مقامات سیاسی و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بعد از کشته شدن دو خبرنگار آمریکایی به دست گروه تروریستی «داعش» و موضع‌گیری‌های مکرر مقامات سیاسی و امنیتی آمریکا در مورد «خطر داعش» برای این کشور، به نظر می‌رسد افکار عمومی آمریکا برای اقدام نظامی گسترده در خاورمیانه آماده شده است.
نظرسنجی‌ای که شبکه سی‌ان‌ان و موسسه «او آر سی» مشترکا انجام داده‌اند، نشان می‌دهد اغلب مردم آمریکا از حملات بیشتر به مواضع داعش حمایت می‌کنند.
نتایجی که روز دوشنبه منتشر شد، نشان‌دهنده آن است که از هر 10 آمریکایی، هفت نفر معتقدند که داعش منابع و امکانات کافی برای انجام حمله علیه آمریکا را در اختیار دارد. این نتایج در حالی منتشر شده که «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا قرار است روز چهارشنبه راهبرد خود برای مقابله با داعش را اعلام کند.
بر اساس این نظرسنجی، 76درصد شرکت‌کنندگان از حملات بیشتر به داعش حمایت کرده و در مقابل 23درصد با این موضوع مخالفت کرده‌اند. همچنین 62درصد از پاسخ‌دهندگان، اعلام کرده‌اند که آمریکا باید از نیروهایی که با داعش مبارزه می‌کنند، حمایت تسلیحاتی کند، اما 37درصد نظر مخالف داشته‌اند.
«باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا از چند هفته قبل به بهانه تحرکات داعش در مناطق کردنشین، دستور حمله هوایی به مواضع داعش در عراق را صادر کرده است. دولت آمریکا از زمانی که دو خبرنگار این کشور به دست داعش کشته شدند، از تصمیم خود برای تشکیل «ائتلاف بین‌المللی» برای رویارویی با این گروه، خبر داده است.
با این حال، 61درصد آمریکایی‌ها می‌گویند آمریکا نباید نیروهای زمینی خود را وارد عراق یا سوریه کند. نظرسنجی سی‌ان‌ان همچنین نشان می‌دهد تنها 30درصد آمریکایی‌ها معتقدند که اوباما راهبرد مشخصی برای رویارویی با داعش دارد.
رئیس‌جمهور آمریکایی که روز سه‌شنبه با سران کنگره دیدار می‌کند، قرار است یک روز بعد از راهبرد خود که گفته می‌شود سه مرحله‌ای و سه ساله است، رونمایی کند.
انتهای پیام/ق
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها