امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۴:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109698
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،محمد احسانی در بخشی از سخنان خود با اشاره به خاستگاه تمدن و سبقه فرهنگی  مردم کرستان از آنان به عنوان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،محمد احسانی در بخشی از سخنان خود با اشاره به خاستگاه تمدن و سبقه فرهنگی  مردم کرستان از آنان به عنوان یکی از اصیل ترین اقوام ایرانی یاد کرد.

وی تاکید کرد یکی از سیاست های سازمان سینمایی استفاده ازظرفیت وقایع و حوادث جنگ تحمیلی در سوژه ها و فیلمنامه هاست. این فیلم نیز از آنجا که یادآور مظلومیت مردم بی دفاع حلبچه و روابط انسانی وبرادرانه مردم ایران با آنهاست و همچنین گوشه ای از جنایات رژیم بعثی عراق و حامیان غربی شان را نشان می دهد جزو اولویت های مضمونی سازمان است که امیدواریم با تلاش دوستان شاهد محصولی خوب و دارای ارزش های سینمایی باشیم.

در این دیدارآزیتا موگویی(مدیرتولید) و احمد رمضان زاده ( کارگردان) در مورد روند اجرایی کار توضیحاتی ارائه کردند.موگویی با اشاره به سنگینی پروژه های جنگی  گفت: بخش هایی از کار در فرانسه و بخش هایی در حلبچه فیلمبرداری خواهد شد  که مشغول هماهنگی های لازم هستیم ، بخشی از کار را نیز با دکورهای بسیار دقیقی که آقای مهرگان انجام داده اند پیش میبریم.

در ادامه ،احمد رمضان زاده نیز یادآوری شد: تمام تلاشمان را کردیم که فضای دهه 60و 70 را بازسازی کنیم و اتفاقات آن مقطع زمانی را همانطور که رخ داده  اجرایی کنیم ،بخش هایی از فیلم را درمکان های واقعی این فاجعه عظیم قرن  فیلمبرداری خواهیم کرد.همچنین اکثر بازیگران به گویش کردی مسلط  است، تا بخش رئالیسم کار به نحو مطلوب در فیلم نمایان شود.وی اضافه کرد بهرام رادان در نقش خبرنگار فیلم بسیار با انرژی حضور دارد و تمام تلاش خود را برای پیدا کردن نقش و نزدیکی با فضای آن سال ها و فیلم انجام می دهد.

در پایان این دیدار محمد احسانی گفت: با توجه به پروژه های در حال ساخت امسال در زمینه دفاع مقدس، کودک و اجتماعی، انشاالله امسال  جشنواره متفاوت و متنوعی را به لحاظ موضوعی شاهد خواهیم بود.

« حکایت عاشقی » با فیلم‌نامه‌ای از احمد رمضان زاده؛ قصه عشق یک خبرنگار ایرانی به یکی از آوارگان شیمیایی حلبچه ، یک درام عاشقانه‌ای در بر بستر فجایع بمباران شیمیایی عراق است.بهرام رادان ،قطب الدین صادقی ، شیلان رحمانی وجمعی از بازیگران تئاتر کرد به ایفای نقش می‌پردازند.عوامل اصلی:مسعود جعفری جوزانی (تهیه کننده)، محمد آلادپوش به عنوان (مدیر فیلمبرداری)، مشکین مهرگان (مدیر هنری صحنه)،ایرج شهرزادی( صدابردار)این اثر هستند.

در بخش‌های پایانی این بازدید، یکی از سکانس های این اثر سینمایی که در بیمارستان اتفاق می‌افتد فیلمبرداری شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها