امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۶:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10970
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدمحمد غرضی نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری درنشست خبری که ظهر امروز ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدمحمد غرضی نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری درنشست خبری که ظهر امروز در خبرگزاری مهر برگزار شد،‌ گفت: ما ملتی کم‌نظیر هستیم و ضعف 100 سال گذشته کارهای مهمی انجام داده‌ایم که هیچ ملتی سابقه آن را ندارد.

وی افزود: ما نهضت مقدس مشروطه را داشتیم که به دلیل مشکلات به کودتا ختم شد. از طرف دیگر شاهد نهضت ملی صنعت نفت بودیم و بعد هم نهضت حضرت امام را داشتیم. صد سال است که این ملت همیشه در فعالیت بوده است.

غرضی ادامه داد: روابط ما با آمریکا روابط 60 ساله‌ای بود که آنها علیه حکومت ملی ما کودتا کردند و ما با انقلاب جواب آنها را دادیم سپس آنها جنگ را تعریف کردند و ما باز هم آنها را به عقب راندیم.

آمریکا همچنین به کشورهای اطراف ما حمله کرد و ما اقتدار سیاسی‌مان را به کشورهای همسایه نیز تفویض کردیم و کم‌کم تبدیل به واحد عظیم اجتماعی می‌شویم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: برخی از مسائل به خوبی پشت سر گذاشته شده اما از برخی از مسائل نیز غفلت صورت گرفته است.

وی ادامه داد: به لحاظ فیزیکی سازندگی ما ازابتدای انقلاب به خوبی شروع شده است و اقدامات بسیار خوبی در حوزه آب، گاز و برق صورت گرفته است.

غرضی تاکید کرد: اما از طرف دیگر در حوزه تورم غفلت کرده‌ایم زمانی که بنی‌صدر رفت، ارز 7 تومانی 30 تومان شد و ما دولت را تحویل گرفتیم و بنده وزیر شدم که در زمان ما ارز از 45 تومان تجاوز نکرد. وقتی نیز آقای موسوی در سال 67 از دولت رفت ارز به 150 تومان و در زمان دولت‌آقای هاشمی به 450 تومان رسید. دولت آقای خاتمی نیز ارز را به 1000 تومان و این دولت آن را به 3500 تومان رساند. این نشان می‌دهد که در این مورد غفلت شده است.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه توسعه همراه تورم به اصل نظام آسیب می‌رساند، گفت: توسعه باید یا بدون تورم و یا کم‌تورم باشد اینکه از جیب مردم برای توسعه خرج کنیم درست نیست. کاری که دولت‌ های گذشته کردند می‌توانیم بگوییم که این دولت‌ها قانونی بودند اما نمی‌توانیم بگوییم که این دولت‌ها اسلامی بودند.

وی افزود: دولت من دست در جیب فقرا نمی‌کند و آرامش را بر زندگی مردم و بازار حاکم خواهد کرد. ما شاهد بودیم که چپ، راست، میانه و دولت‌‌های اول، دوم، سوم با سربه زیری رفتند و دولت چهارم نیز با سر به زیری می‌رود.

غرضی تاکید کرد: مردم این دولت‌ها را تحمل کردند البته دولت‌های قبل از انقلاب نیز همین‌طور بود. در صد سال اخیر دولتی که ارزشمند باشد و توانسته باشد ایستادگی کند نداشتیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: دولت‌های گذشته منویات انقلاب و مردم را نتوانستند انجام دهند در حالی که ما مردم توانمندی داریم.

غرضی تاکید کرد: اینکه انقلاب را در حاشیه‌های چپ و راست انحصار کنیم در ایران قابل اجرا نیست.

وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص برنامه‌های فرهنگی خود گفت: فرهنگ مردم آن چیزی است که خود مردم ساخته‌اند اگر بخواهید فرهنگی را تزریق کنید پایدار نمی‌ماند. دولت‌هایی که می‌خواستند فرهنگ تزریق کنند خودشان از بین رفتند.

غرضی با بیان اینکه به آزادی بیان اعتقاد دارم، اظهار داشت: دولت بنده دولت خدمتگزار نیست دولت پاسخگوست.

وی افزود: اختلافات اساسی بین دولت و اصحاب رسانه از جمله سینماگران و مردم وجود دارد. دولت و این مجموعه‌ها می‌‌خواهند افکار و عقاید خود را به مردم تزریق کنند.

غرضی با ذکر خاطره‌ای گفت: در دولت آقای هاشمی آقای خاتمی گفت سوبسید بدهید روزنامه چاپ کنیم در این زمان من به یک کبابی رفتم و مقدار زیادی روزنامه جمهوری اسلامی به دولت‌ آوردم و به آقای هاشمی گفتم آیا باید پول بدهیم که اینها را چاپ کنند که آقای هاشمی گفت پس چه کنیم و من به او اعلام کردم که پول بدهید تا به مردم تلفن بدهیم. روزنامه رسانه یک طرفه است و تلفن یک رسانه دوطرفه.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: اختلافات حوزه‌‌های مختلف فرهنگی که پای دولت وسط کشیده می‌شود عامل تورم و هزینه برای کشور است.

وی تاکید کرد: اینکه سوبسید بدهید و پول دولت را خرج ساخت فیلمی کنید که کسی نبیند ضرر به کشور است. من ضدفرهنگ نیستم اما اینکه سینماگران و تئاتری‌ها دائم می‌گویند دولت سوبسید بدهد خوب نیست.

غرضی خاطرنشان کرد: تا کی‌ می‌خواهیم از ابزارهای کهنه برای اداره کشور استفاده کنیم در حالیکه با ابزارهای جدید هزینه‌های مردم بسیار کاهش می‌یابد.

وی افزود: بنده 30 سال است یک شبکه NGO نظام مهندسی کشور را به راه انداخته‌ام که یک کار عظیم فرهنگی است و یک ریال هم از دولت کمک نگرفته‌ام.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: وظیفه دولت این است که کشور را طوری اداره کند که رضایت عامه مردم جلب شود.

غرضی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آقای شریعتمداری از شما درخواست کرده به نفع عارف و روحانی کنار بروید، گفت: بنده به شورای نگهبان نامه نوشتم که به نفع هیچکس کنار نمی‌روم و همین کار را خواهم کرد. البته این دوستان به من لطف دارند.

این کاندیدای ریاست جمهوری تصریح کرد: من از متن انقلاب هستم و جریان‌های موجود را در حاشیه می‌دانم و دلیل آن این است که جریان‌های موجود در کار بوده‌اند و نتوانسته‌اند مشکلی را حل کنند. من بیش از 60 سال کار اجرایی کرده‌ام و نگاهم به اداره جامعه برگرفته از متن جامعه است.

وی افزود: من در هر مجموعه‌ای که وارد می‌شوم مجموعه را با توجه به پتانسیل‌های آن پیش می‌برم و تیم من ملت ایران است.

غرضی درباره پرونده هسته‌ای ایران افزود: قضیه پرونده هسته‌ای ایران یک بحث فنی نیست بلکه بحثی کاملا سیاسی بین ایران و آمریکا است آنها می‌خواهند فشار سیاسی بیاورند و باید بدانند که به هیچ وجه ملت ایران از انرژی هسته ای کوتاه نخواهند آمد.

کاندیدای ریاست جمهوری گفت: دولت‌هایی که در طی 100 سال گذشته بودند همواره با تورم روبرو بودند، ریالی که در کشور ما الان رایج است به پیشنهاد پادشاه اسپانیا بوده است و برگرفته از کشور اسپانیا است. 100 سال است که تولید در ایران خوب نبوده است و دولت‌ها کشور را با تورم مدیریت کردند.

وی خاطر نشان کرد: تورم ناشی از این است که هزینه‌های دولت بیش از درآمدهایش باشد. من در مقابل مردم متعهد می‌شودکه بیش از درآمدهایم هزینه نکنم و دولتی را مستقر می‌کنم که درآمد کسب کند. در واقع دولت باید درآمد تولید کند نه اینکه بدهی‌هایش را با چاپ اسکنان جبران کند.

غرضی گفت: من به اضافه 55میلیون مردم هستم و با پشتوانه رای 55 میلیونی جلوی تورم را خواهم گرفت و درآمدها را افزایش خواهم داد و شعار اصلی من ضد تورم است.

کاندیدای ریاست جمهوری با اشاره به اینکه شعار دیگر بنده توسعه جمهوریت است، گفت: مردم در کارها به طور جدی مشارکت خواهند مثلا انتخاب استانداردها را به مردم می‌سپارم که این استاندارها به مردم استانشان 4 سال خدمت خواهند کرد نه اینکه بعد از یکی دو سال تغییر کند. زیرا اشراف کاملی به استان خود دارند.

وی با اشاره به اینکه بعضی از مراکز استانها توسعه یافتند اما دیگر مناطق استان توسعه خوبی نیافتند‌ خاطر نشان کرد: استان تهران را به 6 قسمت تقسیم خواهم کرد تا این استان بزرگ با یک نفر اداره نشود بلکه توسط 6 نفر اداره شود.

غرضی اضافه کرد: صادرات را باید افزایش دهیم ولی برای افزایش صادرات اول باید پول ملی تثبیت شود و تا پول ملی تثبیت نشود صادرات معنایی ندارد. اولین کاری که برای تولید باید انجام شود تثبیت پول ملی است و برای تثبیت پول ملی باید تورم به 1 الی 2 درصد برسد.

این کاندیدای ریاست جمهوری با اشاره به اینکه من به گروه و دسته خاصی وابسته نیستم گفت: برای مدیریت کشور از متن مردم استفاده خواهم کرد و وزرا باید مقررات نویس باشند و استاندارها باید مجری باشند.

غرضی با اشاره به اینکه قدرت سیاسی با مسائل اقتصادی وتورم کاهش می‌یابد، افزود: انقلاب اسلامی تاکنون تمام کار خود را انجام داده است و سازندگی به نحو خوبی انجام شده است ولی مسئله ای که الان مورد غفلت قرار گرفته،تورم است.

وی درباره تقویت بخش خصوصی گفت: من با خصوصی سازی به شکل موجود به شدت مخالفم چون رانت عجیبی را ایجاد کرده است. در جهان سوم هر کاری که انجام می‌دهید باید مواظب باشید که دزدان آن را نبرند الان خصوصی سازی شبه دولتی شده است و این جواب نمی‌دهد که یکی از دلایل ایجاد تورم همین است.

این کاندیدای ریاست جمهوری تصریح کرد: عملی قابل قبول است که رضایت مردم پشت آن باشد،باید مردم بفهمند که سیاست‌های دولت در جهت تغییر مثبت زندگی‌شان است و اولین رضایت مردم این است که دولت دست در جیب مردم نکند.

غرضی درباره ترویج فرهنگ قرآنی گفت: ما نباید بخشی فکر کنیم وکشور داری مجموعه‌ای به هم پیوسته است که به صورت کلان باید رضایت مردم را جلب کنیم. اگر فقر وجود داشته باشد دین مردم هم از بین می‌رود. آقای قضاوی به من گفت که در کشورم یک میلیون حافظ قرآن دارم ولی شما دیدید که 5 هزار نفر هم به کمک او نرفتند، وقتی معاش مردم براساس قرآن سامان پیدا نکند کاری از پیش نخواهیم برد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه غرضی در گذشته اعلام کرده بود که حتی اگر کسی با تلفن تماس بگیرد و تماس برقرار نشود باید هزینه آن را بپردازد، گفت: وقتی که از یک شبکه استفاده می‌شود باید هزینه آن پرداخت شود مثل آسفالت شهرداری و مالیات متعلق به عامه مردم است و خدمات متعلق به فردی است که از آن بهره می بردو برای این بهره برداری باید هزینه بپردازد. وقتی فردی تماس برقرار می کند، حتی اگر خط مشغول باشد، وی از شبکه استفاده کرده است و باید هزینه آن را بپردازد.

غرضی برای هدفمندی یارانه‌ها گفت: آن چیزی که مجلس تصویب کرده جز بدهی‌های دولت است و باید آن را بپردازد و دراین قضیه باید رضایت کل مردم در نظر گرفته شود.

این کاندیدای ریاست جمهوری درباره نوع تعامل دولت با قوه قضاییه گفت: رابطه دولت و قوه قضاییه باید اصلاح شود و از زمانی که دادگستری ایجاد شده دولت وارد مسائلی که اصلا به آن ربطی ندارد شد است و قانون باید حق عامه را حفظ کند.

وی افزود: آقای شاهرودی به من می‌گفت که ما با انگلستان جمعیت تقریبا برابری داریم ولی آنها هزار قاضی دارند و ما 10 هزار قاضی داریم که هر دو نمی‌توانیم قاضی‌هایمان را خوب حفظ کنیم.

غرضی درباره آموزش رایگان گفت: یک قسمتی از آموزش باید رایگان باشد ولی قسمت‌های تخصصی آموزش نباید رایگان باشد، من فردی بودم که برای تاسیس دانشگاه آزاد از اقای جاسبی حمایت کردم.

این کاندیدای ریاست جمهوری در رابطه با اینکه چه افرادی را در کابینه خود استفاده خواهد کرد، گفت: کسی که سیاست‌های بنده را قبول داشته باشد در دولتم استفاده خواهم کرد.

وی تصریح کرد: که در دولت‌های مختلفی بودم و در این دولت‌ها فشارهای زیادی در کشور تحمیل شده است و در عین این فشارها ما پیشرفت‌های خوبی را داشته‌ایم. باید رضایت مردم را جلب کرد و به تدریج واردات را کاهش داد.

غرضی افزود: خیلی از کالاهایی که وارد می‌شود اصلا نیاز کشورمان نیست و باعث افزایش تورم می‌شود. ما برای اینکه به دشمن رو نیندازیم باید ملت را تجهیز کنیم به اینکه تولید داخلی را افزایش دهیم، مثلا در زمان مصدق یادم هست که یک عده‌ای پوست انار را هم از اصفهان به آلمان صادر می‌کردند و ما پتانسیل‌های تولیدی بسیار خوبی در کشورمان داریم که نیاز به یک مدیریت مناسب دارد.

وی درباره افزایش تحریم‌های کشورهای غربی علیه ایران گفت: تحریم‌ها کاملا سیاسی است و سیاست آمریکا زمین زدن حکومت اسلامی ایران و جایگزین کردن دولتی دست نشانده است. حرف اول و آخر امریکا همین است.

غرضی گفت: دولتی که درگیر مسائل حاشیه‌ای داخلی باشد و با مجلس و مردم هماهنگ نباشد نمی‌تواند کشور را به درستی مدیریت کند.

وی با اشاره به اینکه وضعیت نا مناسب مسکن مهر،گفت: شهرسازی نیاز به کار کارشناسی دارد، و ایجاد شهر در مسافت‌های دور هیچ امکاناتی ندارد، فایده‌ای ندارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها