امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۰:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109701
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
«اسلام فتحی» تهیه‌کننده مجموعه مستند «مکث» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: در قسمت جدید باز هم آسیب‌ها و توهمات ناشی از مصرف شیشه ...

«اسلام فتحی» تهیه‌کننده مجموعه مستند «مکث» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: در قسمت جدید باز هم آسیب‌ها و توهمات ناشی از مصرف شیشه بررسی می‌شود. اما موضوع کمی جزئی تر و در گروه زنان آسیب شناسی می‌شود. در واقع جنایاتی که ممکن است در اثر مصرف این ماده مخدر از سوی فرد صورت گیرد مورد توجه است.

وی افزود: همچنین در بعضی از محیط‌های زنانه مانند آرایشگاه ها تبلیغات سویی درباره تاثیر شیشه بر لاغری صورت می گیرد و بسیاری از سر ناآگاهی و با انگیزه لاغری به سراغ این ماده مخدر می روند. برای مثال در این قسمت موردی را بررسی می کنیم که به دلیل کار کردن در آرایشگاه و مصرف ماده مخدر شیشه نسبت به همسر خود بی توجه می شود، هر روز دیر به خانه می رود و زندگی او نیز دچار مشکلاتی می شود و توهماتی که در موقعیت های عادی کاملا خنده دار به نظر می رسد را در سر می پروراند.

این تهیه کننده درباره رویکرد این مستند اظهار کرد: اگرچه این مجموعه درباره مصرف مواد مخدر است و چند پرونده و فرد مبتلا را به طور خاص بررسی می کند، همچنین کارشناسی در آن حضور ندارد، اما کاملا نگاه آسیب شناسانه ای نسبت به موضوع اتخاذ کرده است. ما مساله را مطرح می کنیم اما حل آن دیگر به مسئولان برمی گردد. در این پرونده ها از خود افراد آسیب رسان و آسیب دیده می خواهیم صحبت کنند. ریشه‌یابی نیز از دل صحبت های آنان بر می آید.

وی ادامه داد: برای مثال مشخص است فردی که دزدی می کند، بر اثر فقر به این سمت و سو کشیده شده است و احتمالا از دل صحبت های خود او هم این نکته بر می‌آید و برای بیننده قابل درک است. در واقع کلام او و گفته های مستندش آنقدر صریح است که دلیل یک اتفاق را بیان می کند. 

مستند «مکث» کاری از گروه اجتماعی شبکه سه سیماست که از سال 88 تاکنون در قسمت های مختلف آسیب های اجتماعی و رویدادهای خاص را مورد توجه قرار می دهد. تاکنون 24 قسمت از این مجموعه در قالب سری اول و مقاطع زمانی مختلف از شبکه سه سیما به پخش رسیده است و سری دوم آن نیز در مرحله تصویربرداری قرار دارد. قسمت دوم این مستند چهارشنبه 19شهریورماه ساعت 23:30 از شبکه سه سیما روی آنتن می‌رود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها