امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109702
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «محمدمهدی قاسمی» رویکرد اصلی تولیدات سیما در زمینه دفاع مقدس، نمایش وحدت و عزم ملی حول محور ولایت خواند ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «محمدمهدی قاسمی» رویکرد اصلی تولیدات سیما در زمینه دفاع مقدس، نمایش وحدت و عزم ملی حول محور ولایت خواند و اضافه کرد: تمامی شبکه های سیما براساس ماموریت خود در این هفته ویژه‌هایی تولید و روی آنتن می برند.

وی «ایستادگی دیروز، عزت امروز، تعالی فردا» را شعار هفته گرامی‌داشت دفاع مقدس دانست و افزود: به طور متوسط روزانه شبکه های سیما 22 ساعت برنامه حول محور دفاع مقدس پخش می کنند.

دبیر پروژه دفاع مقدس سیما در ادامه از تولید سه سریال در شبکه‌ها خبر داد و گفت: مجموعه نمایشی بلند معراجی‌ها برای پخش از شبکه یک و دو مینی سریال کیفر و 39 هفته به ترتیب از شبکه‌های دو و تهران آماده شده اند.

مدیر شبکه آموزش همچنین تولید 7 فیلم تلویزیونی جدید را از دیگر اقدامات دانست و اضافه کرد: شبکه‌های یک، دو، سه و تهران به مدت 7 شب پخش فیلم هایی با موضوع دفاع مقدس را در جدول پخش خود گنجانده اند.

وی در ادامه از پخش  تله فیلم تونل و حلقه در خاک از شبکه یک، سکوت دریا و دیّان را از شبکه سه سیما خبر داد. شبکه یک سیما؛ به عنوان شبکه ملی و مادر تولید و پخش سریال بزرگ معراجی‌ها را برعهده گرفته است. مجموعه ای که در نسخه سینمایی اش توانست گیشه را متحول نماید. این سریال از نیمه شهریور روی آنتن می رود و براساس کنداکتور شبکه، 7 قسمت از آن در طول هفته دفاع مقدس هر شب پخش خواهد شد.

وی تصریح کرد: شبکه دو سیما؛ شبکه زندگی با ماموریت نگاه به خانواده ایرانی- اسلامی پخش مینی سریال «کیفر» را در کنداکتور خود گنجانده است، سریالی با محوریت عدالت طلبی و تاثیر آن بر زندگی افراد تولید شده و در 6 قسمت 45 دقیقه ای به روایت زندگی دو دوست می پردازد که در اوج رفاقت به واسطه اتفاقی در دو سوی ترازوی عدالت مجبور به انتخاب می شوند و هر یک به دنبال گذشته خود می گردد. در حقیقت این مینی سریال کنکاشی است در سبک زندگی  دو خانواده که هرکدام در مشکلاتی غوطه‌ورند و با تدبیر و همدلی و آمیزه‌های دینی بر آن فائق می آیند اما...

قاسمی گفت: شبکه تهران سیما سریال 39 هفته را تدارک دیده است. مینی سریالی است که برای پخش از شبکه تهران تولید شده است این مجموع داستان زندگی نسلی را روایت می کند که زندگی عاشقانه‌ای را آغاز کرده و برای رسیدن به معشوقی بزرگ تر از یکدیگر جدا می شوند. 39 هفته روایتی عاشقانه از سال های حماسه و دفاع و قصه فاصله هاست. امیر علی معلم جوان مدرسه ای قدیمی در محله شمیران پس از یک ماه زندگی عاشقانه با عاطفه به جبهه می رود. عاطفه روزها به امید بازگشت همسرش با مرور خاطرات تلخ و شیرین طی می کند تا اینکه اولین نامه امیر علی به او می رسد و عاطفه وارد مرحله جدیدی از زندگی می‌شود تا اینکه...

جشنواره فیلم های دفاع مقدس موضوع دیگری بود که دبیر پروژه دفاع مقدس سیما به آن اشاره کرد و از تولید و پخش مستندهای جدید در شبکه‌های سیما را از دیگر تولیدات این هفته دانست.

وی در تشریح مستندهای تولیدی امسال گفت: دو مستند نیمه خاموش و اتاق جنگ (شبکه افق)، سکوی آسمان (شبکه ورزش)، بعد از تو و بلند گریه نکن تولید سیما فیلم و بیمارستان صحرایی (شبکه سلامت) در این هفته به نمایش درمی آید.

پخش مجموعه «شوق پرواز» از شبکه تماشا مطلب دیگری بود که قاسمی به آن اشاره کرد و گفت: شبکه نمایش نیز فیلم های سینمایی دفاع مقدس را پخش و به بررسی و تحلیل می گذارد.

وی در ادامه از تولید و پخش انیمشن 13 قسمتی همسنگران در مرکز پویا خبر داد و گفت: مجموعه 10 قسمتی شجاعان نیز در این ایام روی آنتن شبکه پویا می رود.

پشت صحنه سریال های دفاع مقدس، طنز دفاع مقدس و ما نیز روزگاری از مستندهایی بود که قاسمی در مورد پخش آن در شبکه مستند سخن گفت.

وی همچنین به تولید برنامه های ترکیبی لبخند بزن رزمنده و وضعیت خنده در شبکه آموزش اشاره کرد و افزود: این برنامه ها توسط گروه قند پهلو ساخته شده و در ایام هفته دفاع مقدس از شبکه آموزش پخش می شود.

وی با تاکید بر این نکته که برنامه های روتین شبکه برحسب ماموریت خود با نگاهی به موضعات دفاع مقدس همچنان ادامه خواهد داشت و اضافه کرد: برنامه "خندوانه" به مدت 7 شب با نگاه به مقوله دفاع مقدس از شبکه نسیم پخش می شود. شبکه چهار نیز علاوه بر پخش مستندهایی، گفت و گوی تنهایی را نیز روی آنتن می‌برد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار