امروز : جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 24
۱۹:۴۴
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10971
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه راشاتودی، پلیس ضدشورش سوئیس در برن پایتخت این کشور از گاز اشک آور و ماشین‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه راشاتودی، پلیس ضدشورش سوئیس در برن پایتخت این کشور از گاز اشک آور و ماشین‌های آب‌پاش استفاده کرد تا تجمع مردم را متفرق کند.


< img alt="" class="bodyimage" id="436835" mediaaddress="" src="http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1392/03/06/13920306000004_PhotoL.jpg" style="width: 517px; height: 360px" />

این تجمع خیابانی که گفته می‌شود بزرگترین تجمع در 20 سال گذشته بود با دخالت نیروهای امنیتی و درگیری میان مردم و این نیروها به خشونت انجامید و اعضای گروه نقابدار موسوم به «بلک بلوک» سعی کردند تا از حصارهای امنیتی که اطراف ساختمان پارلمان این کشور قرار داده شده بود عبور کنند.
پلیس تخمین می‌زند خسارات ناشی از خرابکاری شماری از آنارشیست‌ها که در میان مردم حضور داشتند به چند صد هزار فرانک سوئیس برسد.
همچنین گزارش شد در این درگیری خیابانی 20 پلیس زخمی و بیش از 60 نفر دستگیر شدند.
گفته می‌شود شرکت کنندگان در این تجمع از طریق شبکه‌های اجتماعی به ویژه فیس بوک سازماندهی شده بودند و قرار بود 13 هزار نفر مشارکت داشته باشند.


بر اساس این گزارش، تظاهرات کنندگان بنرهایی حمل می‌کردند که روی آنها شعارهایی مانند «مبارزه برای آزادی» نوشته شده بود. همچنین آنها شعارهایی علیه سرمایه‌داری، اقتصاد نئولیبرال و خشونت پلیس سر دادند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار