امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۵:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109728
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌اکبر رشاد رئیس شورای مدیریتی حوزه‌های عملیه استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان ...

حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌اکبر رشاد رئیس شورای مدیریتی حوزه‌های عملیه استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; < /a> درباره آخرین وضعیت اردوگاه تفریحی امام رضا(ع) ویژه طلاب و روحانیون که سه سال پیش در رودهن کلنگ‌زنی شد، اظهار داشت: کارهای زیر ساختی مطالعاتی این مکان تمام شده است، کارهای زیرساختی و سخت‌افزاری بنیادی مثل آب، برق و امثالهم در حال تعبیه است، البته این حوزه اقدامات وقت‌گیر و هزینه‌بر است، در نتیجه باید با حوصله پیش برود، همچنین اکنون بودجه در اختیار نداریم، پس باید تلاش کنیم و از دیگران کمک بگیریم.

وی با تأکید بر اینکه ساختمان عمده‌ای در این مکان بنا نشده و فعلاً در حد دفتر است، افزود: پیشرفت این پروژه بستگی به میزان کمک و بودجه‌ای دارد که به دست ما برسد، ولی در حال حاضر عمده کار تأسیساتی و زیر بنایی پیش رفته است.

حجت‌الاسلام رشاد با بیان اینکه این مجتمع با یکسری مسائل قانونی روبرو است، ابراز داشت: در تأمین آب این زمین بزرگ در منطقه‌ای که چاه زدن ممنوع است، دچار مشکل هستیم، تلاش می‌کنیم که با هماهنگی وزارت نیرو آب آنجا را تأمین کنیم، چون درخت‌هایی که کاشته شده‌اند در معرض آسیب دیدن هستند، بنابراین اگر آب تأمین نشود، درختان رشد نمی‌کنند.

وی ادامه داد: با این وجود آب، برق، احیاناً گازرسانی و ایجاد فضای سبز را ترتیب کردیم، البته نقشه و مطالعات فاز یک و دو انجام شده است و به هر حال کارهای کارشناسی، فنی و مهندسی پیش می‌رود.

رئیس شورای مدیریتی حوزه‌های عملیه استان تهران در پاسخ به این سؤال که احتمالاً سرنوشت این اردوگاه مانند مصلای امام خمینی(ره) خواهد شد، بیان داشت: چرا ممکن است، البته وضع این مجتمع با مصلای امام خمینی(ره) فرق می‌کند، از این جهت که مصلا پشتوانه و ردیف بودجه‌ای دارد که این مجتمع ندارد.

به گزارش فارس، مراسم کلنگ‌زنی اردوگاه فرهنگی امام رضا(ع) ویژه طلاب تهرانی در 105 هکتار از اراضی شهرستان دماوند روز پنجشنبه 24 شهریور ماه سال 90 در روستای مهرآباد خورین از توابع رودهن با حضور آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید انجام شد.

طبق برنامه‌ریزی انجام شده قرار است اردوگاه فرهنگی امام رضا(ع) -بزرگ‌ترین مجتمع رفاهی روحانیون در خاورمیانه- یک مرکز علمی و پژوهشی ویژه طلاب و روحانیون دارای کاربری‌هایی همچون تفریحی، فرهنگی و تحقیقاتی باشد که موجب ایجاد زمینه‌های لازم برای توسعه فرهنگ غنی اسلامی در مناطق مختلف شمال شرق استان تهران شود.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

آخرین اخبار
پربازدید ها