امروز : یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 23
۱۸:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109734
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۰۴
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «طاهر زهیر»، سخنگوی تیم تحول و تداوم در واکنش به سخنان عبدالله عبدالله در خصوص اینکه ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «طاهر زهیر»، سخنگوی تیم تحول و تداوم در واکنش به سخنان عبدالله عبدالله در خصوص اینکه مذکرات سیاسی بین 2 کاندیدا به بن‎بست رسیده و نتایج انتخابات را نمی‎پذیرد گفت: تیم عبدالله در قبال موافقتنامه سیاسی امضا شده پای‌بند باشد.

وی افزود: آخرین نشست کاندیداهای ریاست جمهوری به توافق نهایی نرسید و نیز تصمیم خاصی نیز در این جلسه اتخاذ نشد اما انتظار می‌رود که کاندیداها به تعهدات خود عمل نموده و مسائل مورد اختلاف را براساس اعلامیه سیاسی از طریق قانون اساسی افغانستان حل کنند.

زهیر در ادامه تصریح کرد: انتخابات یگانه مجرا و مکانیسم انتقال قدرت به شکل مسالمت‌آمیز است و نباید تلاش شود که قانون اساسی افغانستان پایمال شود.

زهیر تأکید کرد: پذیرفتن نتایج انتخابات بهترین گزینه برای شهروندان افغانستان است و باید از ایجاد هر گونه دولت موقت یا دولت خود خواسته جلوگیری شود.

سخنگوی تیم تحول و تداوم خاطرنشان کرد: دولت خود خواسته، جفا در حق ملت افغانستان است و نباید اجازه داد روند انتخابات بیش از این طولانی شود و هر 2 کاندید باید بر تعهداتی که با حضور وزیر خارجه آمریکا در مورد آنها توافق نمودند پایبند باشند.

عبدالله عبدالله روز گذشته در یک نشست خبری با حضور سران ارشد تیم اصلاحات و همگرایی گفت: تحت هیچ شرایطی دولت تقلب را در افغانستان نمی پذیرد.

قرار بود روز گذشته تیم عبدالله آخرین تصمیم خود را در رباطه با پروسه انتخابات اعلام کند اما وی مشخص نکرد که سرانجام چه تصمیمی اتخاذ می‌کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار