امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۵:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10975
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 120
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، رییس کل بانک مرکزی درباره ساماندهی شعب بانک های جدیدالتاسیس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، رییس کل بانک مرکزی درباره ساماندهی شعب بانک های جدیدالتاسیس اظهار داشت: بانک هایی که بی رویه شعب داشتند، شعب آنها را کاهش می دهیم تا متعادل شوند و بانک هایی که تعداد شعب آنها کم است، ایجاب می کند  در مناطقی که واحد ندارند، شعب جدید ایجاد کنند.

وی افزود: در مراحل بعدی به سمتی حرکت می کنیم که بانک ها را تجمیع و کوچک تر کنیم. به بانکها بخشنامه شده تا 20 درصد واحدهای خود را کاهش دهند، البته یکسری از بانک ها جدیدالتاسیس هستند و 10 شعبه بیشتر ندارند که این بخشنامه شامل آنها نمی شود و در بعضی جاها هم که شعبه ندارند، می توانند شعب جدید ایجاد کنند.

بهمنی تاکید کرد: اما در مجموع بانک هایی که بی رویه شعبه زده اند این تجمیع بر روی آنها صورت می گیرد زیرا بعضا شعب آنها به 500 و 600 رسیده و غیر استاندارد هستند، از آنها خواسته شده تعداد واحدهای خود را کوچک کنند و در مراحل بعدی به سمت تجمیع برخی بانک ها با یکدیگر حرکت خواهیم کرد.

رئیس کل بانک مرکزی همچنین درباره وضعیت صدور مجوز برای تاسیس بانک های خارجی اظهار داشت: در حال حاضر اگر کسی درخواست صدور مجوز و مشارکت در تاسیس بانک خارجی داشته باشد، می تواند این موضوع را پیگیری کند.

وی همچنین درباره برنامه دولت برای چاپ اسکناس 20 هزار تومانی نیز گفت: فعلا تصمیمی برای چاپ اسکناس های درشت از جمله 20 هزار تومانی نداریم و این موضوع از دستور کار خارج شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها