امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109754
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۵۹
تعداد بازدید: 36
معصومه ابتکار در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره آغشته بودن ریزگردها در شهرهای جنوبی کشور به اورانیوم، ضمن ابراز بی اطلاعی از این امر،  اظهار ...

معصومه ابتکار در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره آغشته بودن ریزگردها در شهرهای جنوبی کشور به اورانیوم، ضمن ابراز بی اطلاعی از این امر،  اظهار داشت: تاکنون در این باره گزارشی به سازمان محیط زیست کشور ارائه نشده است.

به گزارش فارس، شهرهای جنوبی کشور سالیان سال است که متاثر از بروز پدیده ریزگرد هستند به‌طوری‌که زندگی شهروندان در این مناطق را با مختل روبرو کرده است؛ در این میان خطر آغشته بودن ریزگردها به اورانیوم با درشت‌نمایی این دانه‌های ریز همراه شده است.

در سال 91 دو تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شهرهای جنوبی کشور بر ضرورت توجه محیط زیست برای کنترل ریزگردهای حاوی اورانیوم تاکید کردند.

صید عیسی دارایی نماینده مردم اندیمشک در این زمینه اظهار کرده در زمین‌های عراق اورانیوم ضعیف شده وجود دارد و ورود آن‌ها به کشور تبعات خطرناکی خواهد داشت اما متأسفانه سازمان محیط زیست تاکنون هیچ اقدامی برای مقابله با این مشکل انجام نداده است.

همچنین سید شکرخدا موسوی نماینده مردم اهواز در مجلس نیز تصریح کرده چند مورد زاد و ولد کودکان فلج بر اثر آلودگی‌های گرد و خاک و اورانیوم ضعیف شده موجود در عراق در استان خوزستان وجود داشته است.

وی مقابله با ریزگردها را نیازمند عزم ملی دانست.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها