امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۷:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109761
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۰۴
تعداد بازدید: 141
آنچه از میان اخبار رسانه های آمریکایی می توان متوجه شد این است که نهادهای اطلاعاتی امریکا نسبت به تکرار حوادث امنیتی در سالگرد حادثه ۱۱ سپتامبر ...

آنچه از میان اخبار رسانه های آمریکایی می توان متوجه شد این است که نهادهای اطلاعاتی امریکا نسبت به تکرار حوادث امنیتی در سالگرد حادثه ۱۱ سپتامبر هشدار جدی مقامات این کشور داده اند.

به گزارش پــیروان موعــــود؛در آستانه سیزدهمین سالگرد حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ در آمریکا، رسانه‌های آمریکایی از تشدید تدابیر امنیتی ویژه در سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های این کشور در سراسر جهان و فرودگاه‌هایی که پرواز مستقیم به سمت آمریکا دارند، خبر می‌دهند.

به عنوان نمونه نشریه آمریکایی «هیل» چاپ کنگره آمریکا از تشدید تدابیر امنیتی در سفارتخانه های آمریکا در سراسر جهان همزمان با نزدیک شدن به سیزدهمین سالگرد وقوع حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ میلادی و احتمال حمله داعش و سایر گروه های افراط گرا علیه آمریکا خبر داده است.

بر اساس گزارش هیل، در حقیقت، تخلیه و تعطیلی سفارتخانه‌های آمریکا به یکی از بدیهی‌ترین اقدامات اتخاذ شده توسط دولت واشنگتن در هر سپتامبر بعد از وقوع حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ در آمریکا تبدیل شده است؛ سال گذشته میلادی بود که دولت واشنگتن بیش از ده‌ها سفارتخانه و کنسولگری خود در خاورمیانه و شمال آفریقا را تعطیل کرد و فعالیت بسیاری از این تاسیسات دیپلماتیک آمریکا به مدت یک هفته یا بیشتر متوقف شد و در آن زمان بود که «چاک هیگل» وزیر دفاع آمریکا گفت که نیروهای ارتش آمریکا در حال عملیات در بالاترین سطح آمادگی در سراسر جهان هستند.

آنچه از میان اخبار رسانه‌های آمریکایی می توان متوجه شد این است که نهادهای اطلاعاتی امریکا نسبت به تکرار حوادث امنیتی در سالگرد حادثه ۱۱ سپتامبر هشدار جدی مقامات این کشور داده اند.

در این بین، «بروس ریدل» مدیر پروژه اطلاعاتی در موسسه «بروکینگز» اعلام کرده است که تعجب نمی‌کند اگر تصمیم وزارت خارجه آمریکا و تخلیه کنسولگری این کشور در طرابلس پایتخت لیبی در ماه جولای، تا حدودی به اقدامات امنیتی در آستانه سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر مربوط بوده باشد.

ریدل که به مدت ۳۰ سال در سیا فعالیت کرده است، گفت که سالگرد حمله ۱۱ سپتامبر در آمریکا تا حد بسیار گسترده ای از سوی جامعه مبارزه با تروریسم آمریکا به عنوان اوج احتمال حمله علیه منافع آمریکا در سراسر جهان، مورد توجه قرار می گیرد و واکنش به این احتمال در سال جاری به دلیل قابلیت‌های داعش، افزایش خواهد داشت.

مدیر پروژه اطلاعاتی موسسه «بروکینگز» همچنین گفت که از آنجایی که داعش عامل انگیزه هزاران اروپایی شده است که به خاورمیانه سفر می‌کنند، این احتمال وجود دارد که به پرسنل تمام پست‌های آمریکا در اروپا دستور داده شود تا شرایط و موقعیت‌های امنیتی خود را بازنگری کنند.

همچنین سناتورهای آمریکایی نیز بر ضرورت شکست داعش پیش از سازمان‌یافتگی کافی این گروه برای اجرای یک حمله تروریستی دیگر در خاک آمریکا تاکید دارند.

گرچه این هشدارها چند ماهی است که نسبت به اقدامات تروریستی توسط داعش در خاک آمریکا مطرح شده است. ولی نسبت به ایجاد ناامنی در آمریکا در آستانه ۱۱ سپتامبر فلش‌ها بیشتر به سمت به القاعده است.

به اعتقاد برخی تحلیلگران امنیتی داعش با توجه اختلافات جدی که با القاعده دارد در ۱۱ سپتامبر دست به خرابکار امنیتی در آمریکا نخواهد زد چرا که نمی‌خواهد در افکار عمومی یادآور توان امنیتی القاعده باشد و به تعبیر دیگر این اقدام آنها نهایتا در سبد القاعده خرج شود.

جهان

برچسب ها:
آخرین اخبار