امروز : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 26
۰۳:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109769
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۳
تعداد بازدید: 35
به‌گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حمید چیت‌چیان در دیدار «الکساندر نواک» وزیر انرژی روسیه و هیات کارشناسی، با استقبال از مشارکت این کشور ...

به‌گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حمید چیت‌چیان در دیدار «الکساندر نواک» وزیر انرژی روسیه و هیات کارشناسی، با استقبال از مشارکت این کشور در بخش احداث نیروگاه‌های جدید برق در ایران، گفت: برنامه ما برای این مشارکت احداث 8 واحد نیروگاه جدید حرارتی به ظرفیت 2800 مگاوات (هر واحد به ظرفیت 350 مگاوات) است و بخش خصوصی این کشور پس از دریافت اطلاعات تا یک ماه آینده طرح پیشنهادی خود را برای اجرای این طرح‌ها ارایه خواهد داد.

احداث نیروگاه‌ها در بندرعباس،طبس و سهند

وی اضافه کرد: چهار واحد از این نیروگاه‌ها در شهر بندرعباس، دو واحد در طبس و دو واحد در شهر جدید سهند خواهد بود و احداث دو واحد نیروگاه در تبریز نیز در مرحله مطالعه محیط زیستی قرار دارد.

چیت‌چیان با اشاره به استقبال ایران از مشارکت روسیه در بخش نوسازی نیروگاه‌ها، گفت: در زمان حاضر، این همکاری در دو نیروگاه رامین اهواز و شهید منتظری اصفهان قابل انجام است و بررسی‌ها درباره نیروگاه بندرعباس نیز در دست انجام است.

وزیر نیرو با اشاره به موضوع واردات و خرید برق از کشور روسیه، گفت: بر اساس نشست مشترک کشورهای ایران، روسیه و آذربایجان، در وضعیت کنونی بستر فنی برای انتقال برق ازطریق شبکه سراسری آذربایجان مهیا نیست و به این منظور باید یک خط جدید در کشور آذربایجان احداث شود.

وزیر انرژی روسیه:برای ساخت سه هزار مگاوات نیروگاه آماده ایم 

در این نشست، الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه با اشاره به تفاهمنامه همکاری اقتصادی این کشور با ایران که در ماه اوت (مردادماه) امسال امضا شد، گفت: در این تفاهمنامه زمینه همکاری و مشارکت در بخش فنی و خدمات مهندسی نیز دیده شده و روسیه آماده است برای ساخت سه‌هزار مگاوات نیروگاه مذاکره تکمیلی را با ایران انجام دهد.

ارزش همکاری‌ها افزون‌بر 10 میلیارد دلار 

وی ارزش این همکاری‌ها را افزون‌بر 10 میلیارد دلار برآورد کرد و ادامه داد: برای این کار در چند مرحله با شرکت توانیر مذاکره لازم انجام شده و روسیه آماده است در بخش احداث و نوسازی در نیروگاه‌های بندرعباس، تبریز، طبس و اصفهان همکاری داشته باشد.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها