امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۵:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109788
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۵۲
تعداد بازدید: 37
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شیراز، اسماعیل نجار بعدازظهر امروز در نخستین همایش ملی انجیر دیم در سخنانی اظهار داشت:  تغییر آب و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شیراز، اسماعیل نجار بعدازظهر امروز در نخستین همایش ملی انجیر دیم در سخنانی اظهار داشت:  تغییر آب و هوایی، گرم شدن هوا، کمبود نذورات آسمانی و تغییر اساسی از برف به باران آن‌هم به شکل پراکنشی وضعیت غیرمناسبی را ایجاد کرده است.

وی با اشاره به اینکه برای مقابله با معضل خشک‌سالی به مدیریت جامع نیاز است، افزود: خشکسالی بحران نیست و اگر به‌درستی مدیریت شود، با تعامل و هم‌اندیشی متصدیان و مسئولان و مدیران آب و کشاورزی می‌توان در کاهش اثرات آن نقش اساسی و تأثیرگذار ایفا کرد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور خاطرنشان کرد: مدیریت آب بر روی کشت‌های مقاوم، کم‌آب و پرمحصول به شکل علمی، پژوهشی و تحقیقاتی و نیز اقتصادی کردن تولید محصولات آبی و دیمی و توجه به کشت تحول اساسی در بخش کشاورزی به وجود می‌آورد.

نجار تصریح کرد: محصول انجیر از جایگاه ویژه‌ای در دنیا برخوردار است که با تغییر اقلیم باغداران و کشاورزان که سال‌ها از آن ارتزاق می‌کنند با مشکل روبه‌رو شده اما با مدیریت این محصول شاهد اقتصادی شکوفا و اشتغال پایدار در کشور می‌شویم.

وی از وقوع 35 حادثه در کشور خیر داد و گفت: زلزله حادثه غیرقابل ‌پیش‌بینی است و با رعایت اصول ساخت‌وساز‌ می‌توان آن را مانند کشور ژاپن کنترل و مهار کرد.

مدیر بحران کشور بیان داشت: برای جلوگیری از خسارت‌های ناشی از حوادث غیرمترقبه مانند زلزله باید دستگاه‌های مرتبط  مانند نظام‌مهندسی بیشتر به وظیفه خود در مورد ساخت‌وساز عمل کنند تا جامعه‌ای پویا و بانشاط را شاهد باشیم.

انتهای پیام/2448/ذ20

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها