امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۴:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109795
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۵۲
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار اسکندر مومنی رئیس پلیس راهور ناجا در نشست کمیته هماهنگی اجرای طرح‌های ویژه ترافیکی با حضور مسئولین و اعضای سایر ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار اسکندر مومنی رئیس پلیس راهور ناجا در نشست کمیته هماهنگی اجرای طرح‌های ویژه ترافیکی با حضور مسئولین و اعضای سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها حول محور بررسی وضعیت تصادفات مرحله دوم طرح تابستانی و راهکارهای اجرایی برای مهار و کاهش تلفات تا پایان شهریورماه و بازگشایی مدارس اظهار داشت: با توجه به گزارش‌هایی که به دست ما می‌رسد در تهران و کلانشهرها خودروی حمل و نقل عمومی برای سرویس مدارس به اندازه کافی است.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: گزارشاتی به ما رسیده که مدارس غیرانتفاعی خارج از سیستم و با خودروهای بدون برچسب اقدام به سرویس‌دهی به دانش‌آموزان می‌کنند که باید هماهنگی لازم با آموزش و پرورش در این زمینه صورت بگیرد و مدارس سلیقه‌ای عمل نکنند.

سردار مومنی تصریح کرد: مسئولین مدارس، اولیا، شهرداری تهران و کلانشهرها باید این مسئله را مدنظر داشته باشند که حتما از سرویس و خودروهای حمل و نقل عمومی برای سرویس‌دهی به دانش‌آموزان استفاده و معاینه فنی خودرو و صلاحیت راننده چک شود.

وی ادامه داد: در روز بازگشایی مدارس باید عملیات‌های عمرانی به جز موردی تعطیل شود.

سردار مومنی تصریح کرد: در روزهای اول بازگشایی مدارس اولیا تمایل دارند فرزندانشان را به مدرسه برسانند و از روزهای اول که بگذریم به ترافیک عادی خواهیم رسید و اولیا دقت داشته باشند که اگر با خودروی شخصی تردد می‌کنند جلوی درب مدارس پارک نکرده و با فاصله مناسب تردد کنند.

این مقام ارشد انتظامی افزود: باید تمهیداتی برای پارک در حواشی مدرسه به واسطه پلیس و شهرداری اعمال شود.

سردار مومنی به افزایش ترافیک 25 درصد تا 30 درصدی در اول مهر نسبت به روزهای قبل اشاره داشت و گفت: مهر امسال نسبت به مهر سال قبل افزایش ترافیک 10 تا 15 درصدی را شاهدیم.

وی به راه‌اندازی امداد هوایی اشاره کرد و از زحمات وزیر بهداشت برای این راه‌اندازی تشکر کرد.

سردار مومنی در ادامه به تصادفات 4 نفر به بالا اشاره کرد و گفت: در استانی مثل همدان که تصادفات بالاست باید تیم جمعی باشد و گزارش به راه، هلال‌احمر و سایر نهادها داده شود.

وی به پلیس مدارس اشاره داشت و گفت: اگر راننده از فرمان پلیس مدرسه سرپیچی کند هم جریمه می‌شود و هم نمره منفی؛ 170 تخلف داریم که 20 تخلف حادثه‌سازند که یکی از آنها عدم توجه به فرمان پلیس مدرسه است.

سردار مومنی تصریح کرد: 6/4 درصد کاهش در آمار تصادفات داشته‌ایم اما استمرار کاهش با روش فعلی کار دشواری است و یک طرح نو می‌خواهد و برخی از مولفه‌ها را می‌طلبد.

وی به تغییر نرخ جریمه‌ها که 5، 6 ماه است در هیات دولت مانده اشاره کرد و گفت: این تغییر نرخ جریمه‌ها تصویب نشده، دلیلش روشن نیست و باید از شیوه‌های جدید و افزایش ایمنی در همه مولفه‌ها بهره بریم.

رئیس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: برای کاهش سوانح و حوادث تنها انتظار داشتن از راننده غفلت از ماموریت‌های خود ما است چراکه در این امر 10 مولفه نقش دارند که 4 مولفه نقش عمده‌ای در این امر دارند که عبارتند از عامل انسانی، ایمنی خودرو و عامل راه؛ البته عامل انسانی اگر می‌بیند که راه نقص دارد و خودرو ناایمن است باید دقت بیشتر داشته باشد.

وی به بخش معاینه فنی پرداخت و گفت: مدیران فنی باید نظارت بیشتری در پایانه‌ها داشته باشند و تیک زدن‌ها به صورت صوری نباشد که متاسفانه مشاهده شده معاینه‌فنی‌ها بعضا مهر را در اختیار دیگران قرار می‌دهند.

رئیس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: باقی مانده طرح تابستانی تا 5 مهر است و بیشترین تلفات در شهریورماه است که باید کنترل کنیم تا آهنگ کاهش را تا آخر سال داشته باشیم و در این راه باید از ابتکارات نو و شیوه‌های نو بهره بریم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها