امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۶:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109796
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۵۲
تعداد بازدید: 37
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه المیادین، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه نسبت به همپیمانی ناتو برای مبارزه با گروهک

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه المیادین، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه نسبت به همپیمانی ناتو برای مبارزه با گروهک تروریستی داعش در سوریه ابراز بی اعتمادی کرد.

این مقام روسی افزود: همپیمانی که ناتو بدون حضور ایران، روسیه و سوریه برای مبارزه با گروهک داعش تشکیل داده مبتنی بر معیارهای دوگانه است و هرگز موفقیت آمیز نخواهد بود.

وی همچنین در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با «عبدالله دیوب» همتای اهل مالی خود که روز سه شنبه (امروز) برگزار شد، عدم دخالت کشورهای خارجی در امور داخلی کشورها را جز پس از موافقت دولت‌های محلی آن کشورها خواستار شد.

وزیر خارجه روسیه ادامه داد: همپیمانی بین المللی که به تازگی در نشست سران ناتو برای مبارزه با تروریسم صورت گرفت، نمی‌تواند فعال باشد؛ زیرا این مسئله بر اساس منافع برخی از کشورها است و برای مهار خطر در یک منطقه صورت می‌گیرد نه همه مناطق.

لاوروف تصریح کرد، از آنجایی که کشورهای غربی مشغول طرح سرنگونی «بشار اسد» (رئیس جمهور سوریه) هستند، مبارزه با تروریسم هرگز صورت نخواهد گرفت.

وی تأکید کرد، تا زمانی که درخواست می‌شود که بشار اسد از حکومت کناره‌گیری کند، نمی‌توان با تروریسم در سوریه مبارزه کرد.

لاوروف با بیان اینکه مبارزه با تروریسم مستلزم این مسئله است که غرب از تمایز میان تروریست‌ها و سیاست معیارهای دوگانه دست بردارد، تصریح کرد، تروریسم را نمی‌توان توجیه کرد و باید جامعه بین الملل برای مبارزه با این خطر با یکدیگر متحد شود.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها