امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 24
۱۵:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109799
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۵۲
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اکبر ولایتی در اجلاس بین‌المللی «علمای اسلام در حمایت از مقاومت فلسطین» گفت:

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اکبر ولایتی در اجلاس بین‌المللی «علمای اسلام در حمایت از مقاومت فلسطین» گفت: برادران و خواهران ایمانی و مسلمان، پس از اشغال فلسطین توسط رژیم اشغالگر قدس و گسترش سلطه آنها تا سرزمین‌های عربی، تلاش اصلی صهیونیست‌ها این بوده که مسئله فلسطین را خاتمه ببخشند بدین نحو که ملت فلسطین را ناموجود فرض کرده و سرزمین فلسطین را دیگر فلسطین ندانند بلکه آنجا را اسرائیل بدانند.

وی اظهار داشت: صهیونیست‌ها معتقدند قدس باید به پایتخت عملی برای آنها تبدیل شود و به همین دلیل صهیونیست‌ها و حامیانشان هرگز فکر نمی‌کردند روزی بخواهند یک وجب از خاک فلسطین را به صاحبانشان بازگردانند. 

* مسئله فلسطین، یکی از تکیه‌گاه‌های مهم سخنان امام و رهبری است

دبیرکل مجمع بیداری اسلامی با بیان اینکه سرزمین فلسطین در اشغال است و حقوق فلسطینیان نقض می‌شود و آنها از دسترسی به سرزمین مادری خویش محروم هستند، ابراز داشت:‌ همه ما در 2-3 ماه اخیر شاهد یکی از سخت‌ترین و وحشتناک‌ترین حمله رژیم صهیونیستی به باریکه غزه بوده‌ایم به طوری که در این مدت 50 روز بیش از 58 حمله به منطقه کوچک اما متراکم شده است.

وی خطاب به مهمانان خارجی حاضر در اجلاس بین‌المللی «علمای اسلام در حمایت از مقاومت فلسطین» عنوان کرد: بزرگان و علمای جهان اسلام! حمایت جهان اسلام از مقاومت بی‌نظیر غزه یک ضرورت کارساز و مهم بوده و هست.

ولایتی گفت: امروز در سراسر جهان یک حقیقتی روشن شده که رژیم صهیونیستی یک رژیم نامشروع و خطرناک است موضوعی که بزرگان جهان از ابتدای اشغال فلسطین و امام راحل نیز از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی یکی از تکیه‌گاه‌های مهم سخنان ایشان در خصوص جهان اسلام، مسئله فلسطین بوده و همچنان توسط خلف صالح آن بزرگوار امام خامنه‌ای مدنظر قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: سخن امت اسلامی این است که فلسطین متعلق به فلسطینیان است از این رو همه راه‌هایی که غربی‌ها برای حل مسئله فلسطین پیشنهاد کرده‌اند همگی غلط و ناموفق بوده است. همچنان که مقام معظم رهبری بارها فرموده‌اند: ما راه حلی عادلانه و کاملا دموکراتیک را پیشنهاد کرده‌ایم، مبنی بر اینکه فلسطینیانی که ساکنان اصلی و چه کسانی که به سایر سرزمین‌ها رانده شده‌اند اما هویت اصلی خویش را حفظ کرده‌اند در یک همه‌پرسی عمومی و رضایتبخش شرکت کنند و ساختاری برای کشور خویش برگزینند و سپس در تدوین قانون اساسی و انتخابات شرکت کنند در این زمان است که صلح برای آنها به وجود خواهد آمد.

* کاهش هژمونی نظام سلطه در منطقه می‌تواند منجر به تمدن‌سازی شود

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل خاطرنشان کرد: برای تحقق این هدف باید تمام دولت‌های اسلامی از اختلاف نظرهای سیاسی و غیرسیاسی جلوگیری کرده و به کمک مظلومانی بروند که در چنگال گرگی به نام صهیونیست در حال دست و پنجه نرم کردن هستند.

وی یادآور شد: تنها چیزی که ممکن است از محنت فلسطینیان بکاهد این است که قوی باشند و قاطعانه برخورد کنند چرا که  با برخورد آرام و سازشکارانه هیچ چیزی به نفع فلسطینیان رقم نخواهد خورد.

دبیرکل مجمع بیداری اسلامی خطاب به علمای حاضر در این اجلاس گفت: با نگاه به تحولات پیش رو درمی‌یابیم سرعت تحولات، موجب افزایش اقتدار مقاومت اسلامی شده است. که از این منظر، هژمونی قدرت منطقه از سوی نظام سلطه، رو به افزایش است که این تغییر از سوی رهبران و علمای بزرگ جهان اسلام می‌تواند مسیر نیل به پی‌ریزی تمدن اسلامی را هموار سازد.

* کسانی که حریم ملت‌ها را زیر پا می‌گذارند جاده‌صاف‌کن آمریکا و اسرائیل در کشورهای اسلامی هستند

ولایتی خاطرنشان کرد: امروز ما شاهد رشد افراطی‌گری در برخی مناطق جهان اسلام هستیم؛ کارهایی که افراطیون انجام می‌دهند و مردم بی‌گناه شیعه و سنی را می‌کشند موجب بغض و نفرت مسلمانان واقعی است در حالی که امت اسلامی از این نوع وحشی‌گری‌ها بیزار است.

وی افزود: وقتی ارزیابی و واکاوی جدی‌تری نسبت به تجاوزات باریکه غزه انجام می‌دهیم می‌بینیم پشت سر همه این افراطی‌گری‌ها توطئه‌های برخی کشورهای غربی مشخصا آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها هستند. لذا کسانی که امروزه مدعی اجرای اسلام هستند (داعش) زمانی که غزه در محاصره صهیونیست‌ها قرار گرفته بود حتی یک گلوله همه به سمت رژیم صهیونیستی شلیک نکردند و وقتی از آنها سؤال شد مگر شما خودتان را داعیان اسلام نمی‌دانید، می‌گفتند مأموریت ما این نیست! و باید گفت در واقع مأموریت آنها ایجاد تفرقه و دشمنی میان امت‌های اسلامی و مسلمان است.

دبیرکل مجمع بیداری اسلامی عنوان کرد: کسانی که حریم ملت‌ها را زیر پا گذاشته و مردم بی‌گناه را به طرز فجیعی می‌کشند، مسلمان نیستند آنها کسانی هستند که مزدور بیگانگان، جاده صاف‌کن و عوامل آمریکا و اسرائیل در کشورهای اسلامی بوده و به منظور تضعیف روحیه مسلمانان فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار